Themes - Twenty Twenty-Four - en to ug_CN translation catalogue (285 entries)

note: Theme Name of the theme
en: Twenty Twenty-Four
ug_CN: 2024

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Four is designed to be flexible, versatile and applicable to any website. Its collection of templates and patterns tailor to different needs, such as presenting a business, blogging and writing or showcasing work. A multitude of possibilities open up with just a few adjustments to color and typography. Twenty Twenty-Four comes with style variations and full page designs to help speed up the site building process, is fully compatible with the site editor, and takes advantage of new design tools introduced in WordPress 6.4.
ug_CN: 2024 ئۆرنىكى جانلىق ۋە ئۆزگىرىشچان لايىھەلەنگەن بولۇپ، ھەر قانداق تور بېكەتكە ماس كېلىدۇ. ئۇ توپلىغان قېلىپ ۋە ئۆرنەكلەر ئوخشىمىغان ئېھتىياجلارنى قاندۇرالايدۇ، مەسىلەن كەسىپ تونۇشتۇرۇش، بىلوگ ۋە يېزىقچىلىق ياكى مەھسۇلات تونۇشتۇرۇش. پەقەت رەڭ ۋە جايلاشتۇرۇش ئازراقلا تەڭشەلسە، كۆپ خىل ئېھتىماللىقنى ئىشقا ئاشۇرغىلى بولىدۇ. 2024 ئۆرنىكىنىڭ ئۇسلۇبى كۆپ خىل ۋە پۈتكۈل بەت لايىھەسىگە ئىگە بولۇپ، تور بېكەت قۇرۇلۇش جەريانىنى تېزلىتىشكە پايدىلىق، تور بېكەت تەھرىرلىگۈچ بىلەن تامامەن ماسلىشالايدۇ شۇنداقلا WordPress 6.4 غا قوشۇلغان يېڭى لايىھە قوراللىرىدىن تولۇق پايدىلانغىلى بولىدۇ.

[ctx: Pattern title]
en: List of posts without images, 1 column
ug_CN: سۈرەتسىز يازما تىزىمى، بىر رەت

en: I’m <em>Leia Acosta</em>, a passionate photographer who finds inspiration in capturing the fleeting beauty of life.
ug_CN: مەن <em>لەيئا ئاكوستا</em>، قاش بىلەن كىرپىك ئارىلىقىدىكى ھاياتنى خاتىرىلەيدىغان كۆتۈرەڭگۈ روھلۇق فوتوگراف.

en: A collection of full page layouts.
ug_CN: پۈتۈن بەت جايلاشتۇرۇشنىڭ توپلىمى.

[ctx: Block pattern category]
en: Pages
ug_CN: بەت

[ctx: Custom template name]
en: Single with Sidebar
ug_CN: يانبالداقلىق يەككە بەت

[ctx: Custom template name]
en: Page with wide Image
ug_CN: كەڭ سۈرەتلىك بەت

[ctx: Custom template name]
en: Page With Sidebar
ug_CN: يانبالداقلىق بەت

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
ug_CN: ماۋزۇسى بەت

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
ug_CN: يازما تەپسىلاتى

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
ug_CN: يانبالداق

[ctx: Template part name]
en: Footer
ug_CN: بەت ئاستى

[ctx: Template part name]
en: Header
ug_CN: بەت قاش

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to white
ug_CN: بويىغا توق تۇچ رەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard mint to white
ug_CN: بويىغا توق يېشىلدىن ئاققىچە

[ctx: Style variation name]
en: Ice
ug_CN: مۇز

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
ug_CN: زىيادە بەك چوڭ

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
ug_CN: زىيادە چوڭ

[ctx: Font size name]
en: Large
ug_CN: چوڭ

[ctx: Font size name]
en: Medium
ug_CN: ئوتتۇرا

[ctx: Font size name]
en: Small
ug_CN: كىچىك

[ctx: Question on the details block]
en: What is your process working in smaller projects?
ug_CN: كىچىكرەك قۇرۇلۇشتىكى ئىش تەرتىپىڭىز نېمە؟

[ctx: Heading of the FAQs]
en: FAQs
ug_CN: كۆپ سورالغان سوئاللار

[ctx: Name of the FAQ pattern]
en: FAQs
ug_CN: كۆپ سورالغان سوئاللار

[ctx: Pattern title]
en: FAQ
ug_CN: كۆپ سورالغان سوئال

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement
ug_CN: مەركەزلىك بايان

note: Translators: About link placeholder
en: Money Studies
ug_CN: پۇل تەتقىقاتى

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement, small
ug_CN: مەركەزلىك بايان، كىچىك

[ctx: Sample heading content]
en: An array of resources
ug_CN: بىر يۈرۈش مەنبە

[ctx: Pattern title]
en: Text with alternating images
ug_CN: تېكىست ۋە سۈرەت ئالمىشىپ تۇرىدۇ

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio index template
ug_CN: ئەسەر توپلىمى ئىندېكس قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Blogging index template
ug_CN: بىلوگ ئىندېكس قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Business home template
ug_CN: سودا باش بەت قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home template
ug_CN: بىلوگ باش بەت قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio archive template
ug_CN: ئەسەر توپلىمى ئارخىپ قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Blogging archive template
ug_CN: بىلوگ ئارخىپ قېلىپى

[ctx: Sample role of a team member]
en: Architect
ug_CN: بىناكار

[ctx: Sample name of a team member]
en: Helga Steiner
ug_CN: ھېلگا ستېينېر

[ctx: Sample role of a team member]
en: Project Manager
ug_CN: قۇرۇلۇش تۈرى باشقۇرغۇچى

[ctx: Sample role of a team member]
en: Engineering Manager
ug_CN: قۇرۇلۇش لايىھە باشقۇرغۇچى

[ctx: Sample name of a team member]
en: Rhye Moore
ug_CN: رېي مۇر

[ctx: Sample role of a team member]
en: Founder, CEO & Architect
ug_CN: قۇرغۇچى، ئىجرائىيە ئەمەلدارى ۋە بىناكار

[ctx: Sample name of a team member]
en: Francesca Piovani
ug_CN: فرانسېسكا پىئوۋانى

[ctx: Sample heading for the team pattern]
en: Meet our team
ug_CN: قوشۇنىمىز بىلەن تونۇشۇڭ

[ctx: Name of team pattern]
en: Team members
ug_CN: قوشۇن ئەزالىرى

[ctx: Pattern title]
en: Team members, 4 columns
ug_CN: قوشۇن ئەزالىرى، 4 رەت

[ctx: Sample content for newsletter subscribe button]
en: Sign up
ug_CN: تىزىملىتىش

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home image gallery
ug_CN: ئەسەر توپلىمى باش بەت سۈرەتدان

[ctx: Pattern title]
en: Business home
ug_CN: سودا باش بېتى

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home
ug_CN: بىلوگ باش بېتى

[ctx: Pattern title]
en: About
ug_CN: ھەققىدە

[ctx: search form placeholder]
en: Search...
ug_CN: ئىزدە…

en: Search the website
ug_CN: تور بېكەتتىن ئىزدە

en: Financial apps for families
ug_CN: ئائىلە مالىيە پىروگراممىسى

en: Latest inflation report
ug_CN: ئاخىرقى پۇل پاخاللىقى دوكلاتى

en: Useful Links
ug_CN: كېرەكلىك ئۇلانمىلار

en: Popular Categories
ug_CN: داڭلىق سەھىپەلەر

en: About the author
ug_CN: يازغۇچى ھەققىدە

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
ug_CN: يانبالداق

[ctx: search button text]
en: Search
ug_CN: ئىزدە

[ctx: search form label]
en: Search
ug_CN: ئىزدە

[ctx: Pattern title]
en: Search
ug_CN: ئىزدە

[ctx: Label before the title of the next post. There is a space after the colon.]
en: Next:
ug_CN: كېيىنكى:

[ctx: Label before the title of the previous post. There is a space after the colon.]
en: Previous:
ug_CN: ئالدىنقى:

en: Posts
ug_CN: يازما

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
ug_CN: يازما يولباشچىسى

[ctx: Prefix for the post category block: in category name]
en: in
ug_CN: تۈرى:

[ctx: Prefix for the post author block: By author name]
en: by
ug_CN: يازغۇچى

[ctx: Pattern title]
en: Post meta
ug_CN: يازما تەپسىلاتى

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: No posts were found.
ug_CN: ھېچقانداق يازما تېپىلمىغان.

[ctx: Pattern title]
en: No results
ug_CN: نەتىجە يوق

en: Comments
ug_CN: ئىنكاس

[ctx: Pattern title]
en: Comments
ug_CN: ئىنكاس

[ctx: Heading for a webpage that is not found]
en: Page Not Found
ug_CN: بەت تېپىلمىدى

[ctx: Pattern title]
en: Project layout
ug_CN: قۇرۇلۇش جايلاشتۇرۇلۇشى

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 4 columns
ug_CN: چەتنەش سۈرەتدان، 4 رەت

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 3 columns
ug_CN: چەتنەش سۈرەتدان، 3 رەت

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 2 columns
ug_CN: چەتنەش سۈرەتدان، 2 رەت

[ctx: Pattern title]
en: Full screen image
ug_CN: پۈتۈن ئېكران سۈرەت

en: Social Media
ug_CN: ئىجتىمائىي تاراتقۇ

en: Social
ug_CN: ئىجتىمائىي تاراتقۇ

en: Privacy
ug_CN: شەخسىيەت

en: About
ug_CN: ھەققىدە

en: Follow
ug_CN: ئەگەش

en: Contact
ug_CN: ئالاقىلىشىش

[ctx: Button text for the third pricing level]
en: Subscribe
ug_CN: خەتلەت

[ctx: Sample heading for the third pricing level]
en: Expert
ug_CN: ئۇستا

[ctx: Button text for the second pricing level]
en: Subscribe
ug_CN: خەتلەت

[ctx: Sample heading for the first pricing level]
en: Free
ug_CN: ھەقسىز

[ctx: Sample title for a project or post]
en: Art Gallery — Overview
ug_CN: سەنئەت سۈرەتدان — ئومۇمىي چۈشەنچە

[ctx: Pattern title]
en: Project description
ug_CN: قۇرۇلۇش چۈشەندۈرۈشى

en: Building exterior in Toronto, Canada
ug_CN: كانادا، تورۇنتودا بىنا سىرتقى كۆرۈنۈشى

[ctx: Button text of the hero section]
en: About us
ug_CN: بىز ھەققىدە

[ctx: Content of the hero section]
en: Études is a pioneering firm that seamlessly merges creativity and functionality to redefine architectural excellence.
ug_CN: Études يېڭىلىق يارىتىش بىلەن ئىقتىدارنى مۇكەممەل بىرلەشتۈرگەن، بىناكارلىق ئەۋزەللىكىگە قايتىدىن ئېنىقلىما بەرگەن باشلامچى شىركەت.

[ctx: Heading of the hero section]
en: A commitment to innovation and sustainability
ug_CN: يېڭىلىق يارىتىش ۋە سىجىل تەرەققىياتقا ئەھمىيەت بېرىدۇ

[ctx: Pattern title]
en: Hero
ug_CN: تەشۋىقات مەزمۇنى

en: With asterisk
ug_CN: يۇلتۇزلۇق

en: With arrow
ug_CN: يا ئوقلۇق

en: Checkmark
ug_CN: تاللاش بەلگىسى

en: Arrow icon
ug_CN: يا ئوق سىنبەلگە

[ctx: Sample description for a pricing table]
en: We offer flexible options, which you can adapt to the different needs of each project.
ug_CN: بىز جانلىق تاللانما بىلەن تەمىنلەيمىز، سىز ئوخشاش بولمىغان قۇرۇلۇشنىڭ ئېھتىياجىغا ئاساسەن تەڭشىيەلەيسىز.

[ctx: Sample heading for pricing pattern]
en: Our Services
ug_CN: مۇلازىمەتلىرىمىز

[ctx: Name for the pricing pattern]
en: Pricing Table
ug_CN: باھا جەدۋىلى

[ctx: Pattern title]
en: Pricing
ug_CN: باھا

en: White abstract geometric artwork from Dresden, Germany
ug_CN: گېرمانىيە درېسدېننىڭ ئاق رەڭلىك ئابستراكىت گىئومېتىيەلىك سەنئەت بۇيۇمى

[ctx: Button text of this section]
en: How it works
ug_CN: ئۇ قانداق ئىشلەيدۇ

[ctx: Button text of this section]
en: Download app
ug_CN: ئەپنى چۈشۈر

[ctx: Sample list item]
en: Experience the world of architecture.
ug_CN: بىناكارلىق دۇنياسى كەچمىشى

[ctx: Sample list item]
en: Showcase your projects.
ug_CN: قۇرۇلۇشىڭىزنى نامايان قىلىڭ.

[ctx: Sample list item]
en: Collaborate with fellow architects.
ug_CN: بىناكار كەسپداشلىرىڭىز بىلەن ھەمكارلىشىڭ.

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with image on right
ug_CN: ئوڭ تەرەپتىكى سۈرەتنى ئۆز ئىچىگە ئالغان مەشغۇلات چاقىرىقى

[ctx: Initials for ´please respond´]
en: RSVP
ug_CN: ئىنكاس قايتۇرۇڭ

[ctx: Name of RSVP pattern]
en: RSVP
ug_CN: ئىنكاس قايتۇرۇڭ

[ctx: Pattern title]
en: RSVP
ug_CN: ئىنكاس قايتۇرۇڭ

en: Keep up, get in touch.
ug_CN: ئالاقىلىشىپ تۇرايلى.

note: Translators: Designed with WordPress
en: Designed with %1$s
ug_CN: %1$s دا لايىھەلەنگەن

[ctx: Pattern title]
en: Footer with centered logo and navigation
ug_CN: ئوتتۇرىغا توغرىلانغان تۇغ ۋە يولباشچىسى بار بەت ئاستى

[ctx: Sample text for Sign Up Button]
en: Sign up
ug_CN: تىزىملىتىش

[ctx: Sample text for Subscriber Heading with numbers]
en: Join 900+ subscribers
ug_CN: 900+ مۇشتەرىگە قوشۇلۇڭ

[ctx: Pattern title]
en: Centered call to action
ug_CN: ئوتتۇرىغا توغرىلانغان مەشغۇلات چاقىرىقى

[ctx: Sample button text to view the services]
en: Our services
ug_CN: مۇلازىمەتلىرىمىز

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sage to white
ug_CN: بويىغا توق كۈلرەڭ يېشىلدىن ئاققىچە

[ctx: Sample feature heading]
en: Project Management
ug_CN: قۇرۇلۇش باشقۇرۇش

[ctx: Sample feature heading]
en: Consulting
ug_CN: مەسلىھەت

[ctx: Sample feature heading]
en: App Access
ug_CN: ئەپ زىيارەت

[ctx: Sample feature heading]
en: Continuous Support
ug_CN: ئىزچىل قوللاش

[ctx: Sample feature content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
ug_CN: Études بىناكارلىق لايىھەسى ئارقىلىق تەسەۋۋۇر بىلەن كەسپىي بىلىمنىڭ يۇغۇرۇلمىسىنى ھېس قىلىڭ.

[ctx: Sample feature heading]
en: Renovation and restoration
ug_CN: زىننەتلەش ۋە ئوڭشاش

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to white
ug_CN: بويىغا توق دات رەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sandstone to white
ug_CN: بويىغا قاتتىق قۇم تاشتىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to white
ug_CN: بويىغا توق ئەترەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to white
ug_CN: بويىغا يۇمشاق ئاقۇشتىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft mint to white
ug_CN: بويىغا يۇمشاق يالپۇز رەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sage to white
ug_CN: بويىغا يۇمشاق مەرمەرەك رەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft rust to white
ug_CN: بويىغا يۇمشاق دات رەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sandstone to white
ug_CN: بويىغا يۇمشاق قۇم تاش رەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft beige to white
ug_CN: بويىغا يۇمشاق ئەترەڭدىن ئاققىچە

[ctx: Duotone name]
en: Black and pastel blue
ug_CN: قارا ۋە سۇس كۆك

[ctx: Duotone name]
en: Black and sage
ug_CN: قارا ۋە مەرمەرەك

[ctx: Duotone name]
en: Black and rust
ug_CN: قارا ۋە دات

[ctx: Duotone name]
en: Black and sandstone
ug_CN: قارا ۋە قۇم تاش

[ctx: Duotone name]
en: Black and white
ug_CN: قارا ۋە ئاق

[ctx: Color name]
en: Base / 2
ug_CN: ئاساس / 2

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard walnut to dark gray
ug_CN: بويىغا قاتتىق بادامدىن توق كۈلرەڭگە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to dark gray
ug_CN: بويىغا قاتتىق ئەترەڭدىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to dark gray
ug_CN: بويىغا يۇمشاق ئاقۇشتىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft steel to dark gray
ug_CN: بويىغا يۇمشاق پولاتتىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft olive to dark gray
ug_CN: بويىغا يۇمشاق زەيتۇندىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft cinnamon to dark gray
ug_CN: بويىغا يۇمشاق دارچىندىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft walnut to dark gray
ug_CN: بويىغا يۇمشاق بادامدىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft driftwood to dark gray
ug_CN: بويىغا يۇمشاق ھۆل ياغاچتىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and steel
ug_CN: توق كۈلرەڭ ۋە پولات

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and olive
ug_CN: توق كۈلرەڭ ۋە زەيتۇن

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and cinnamon
ug_CN: توق كۈلرەك ۋە دارچىن

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and walnut
ug_CN: توق كۈلرەڭ ۋە بادام

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and white
ug_CN: توق كۈلرەڭ ۋە ئاق

[ctx: Style variation name]
en: Onyx
ug_CN: ئاق ھېقىق

[ctx: Style variation name]
en: Mint
ug_CN: يالپۇز

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to beige
ug_CN: بويىغا قاتتىق داتتىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical rust to beige
ug_CN: بويىغا داتتىن ئاق سېرىققا

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard transparent rust to beige
ug_CN: بويىغا قاتتىق سۈزۈك داتتىن ئاق سېرىققا

[ctx: Gradient name]
en: Vertical transparent rust to beige
ug_CN: بويىغا سۈزۈك داتتىن ئاق سېرىققا

[ctx: Duotone name]
en: Dark rust to beige
ug_CN: توق داتتىن ئاق سېرىققا

[ctx: Style variation name]
en: Rust
ug_CN: دات

[ctx: Color name]
en: Accent / Five
ug_CN: ئۇرغۇ / بەش

[ctx: Color name]
en: Accent / Four
ug_CN: ئۇرغۇ / تۆت

[ctx: Color name]
en: Accent / Three
ug_CN: ئۇرغۇ / ئۈچ

[ctx: Color name]
en: Accent / Two
ug_CN: ئۇرغۇ / ئىككى

[ctx: Color name]
en: Accent
ug_CN: ئۇرغۇ

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to dark gray
ug_CN: بويىغا قاتتىق قەللەدىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard steel to dark gray
ug_CN: بويىغا قاتتىق پولاتتىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard olive to dark gray
ug_CN: بويىغا قاتتىق زەيتۇندىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard cinnamon to dark gray
ug_CN: بويىغا قاتتىق دارچىندىن توق كۈلرەڭگىچە

[ctx: Color name]
en: Contrast / 3
ug_CN: سېلىشتۇرما دەرىجە / 3

[ctx: Color name]
en: Contrast / Three
ug_CN: سېلىشتۇرما دەرىجە / ئۈچ

[ctx: Color name]
en: Contrast / Two
ug_CN: سېلىشتۇرما دەرىجە / ئىككى

[ctx: Style variation name]
en: Fossil
ug_CN: تاشقاتما

[ctx: Color name]
en: Base / Two
ug_CN: ئاساسى / ئىككى

[ctx: Color name]
en: Contrast
ug_CN: سېلىشتۇرما دەرىجە

[ctx: Color name]
en: Contrast / 2
ug_CN: سېلىشتۇرما دەرىجە / 2

[ctx: Color name]
en: Base
ug_CN: ئاساس

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to sable
ug_CN: بويىغا قاتتىق قارا ئەينۇستىن قارا بۇلغۇنغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to taupe
ug_CN: بويىغا قاتتىق قارا بۇلغۇندىن توق كۈلرەڭ قوڭۇرغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to beige
ug_CN: بويىغا قاتتىق قارا ئەينۇستىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to beige
ug_CN: بويىغا قاتتىق قارا بۇلغۇندىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Pattern title]
en: Project details
ug_CN: قۇرۇلۇش تەپسىلاتى

[ctx: Sample content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
ug_CN: Études بىناكارلىق لايىھەسى ئارقىلىق تەسەۋۋۇر بىلەن كەسپىي بىلىمنىڭ يۇغۇرۇلمىسىنى ھېس قىلىڭ.

[ctx: Sample heading]
en: Architectural Solutions
ug_CN: بىناكارلىق ھەل قىلىش لايىھەسى

[ctx: Heading of the features]
en: A passion for creating spaces
ug_CN: بوشلۇق يارىتىشتىكى قىزغىنلىق

[ctx: Pattern title]
en: Feature grid, 3 columns
ug_CN: مۇھىم مەزمۇننى ئۈچ رەت سېتكا شەكىلدە رەتلەيدۇ

[ctx: Question on the details block]
en: Can I apply to be a part of the team or work as a contractor?
ug_CN: قوشۇن ئەزالىقىغا ئىلتىماس قىلالامدىم ياكى ھۆددىگەر بولۇپ ئىشلىيەلەمدىم؟

[ctx: Style variation name]
en: Maelstrom
ug_CN: قاينام

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ocean
ug_CN: بويىغا قاتتىق سىياھتىن ئوكيانغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to slate
ug_CN: بويىغا قاتتىق ئوكياندىن كاھىشقىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ice
ug_CN: بويىغا قاتتىق سىياھتىن مۇزغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to ice
ug_CN: بويىغا قاتتىق ئوكياندىن مۇزغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard slate to ice
ug_CN: بويىغا قاتتىق كاھىشتىن مۇزغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ice to azure
ug_CN: بويىغا قاتتىق مۇزدىن ھاۋا رەڭگىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ocean
ug_CN: بويىغا سىياھتىن ئوكيانغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to slate
ug_CN: بويىغا ئوكياندىن كاھىشقىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ice
ug_CN: بويىغا سىياھتىن مۇزغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to ice
ug_CN: بويىغا ئوكياندىن مۇزغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical slate to ice
ug_CN: بويىغا كاھىشتىن مۇزغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical azure to ice
ug_CN: بويىغا ئاسمان كۆكىدىن مۇزغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard taupe to beige
ug_CN: بويىغا قاتتىق توق كۈلرەڭ قوڭۇردىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to linen
ug_CN: بويىغا قاتتىق ئاق سېرىقتىن كاناپقىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to sable
ug_CN: بويىغا قارا ئەينۇستىن قارا بۇلغۇنغىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to beige
ug_CN: بويىغا قارا ئەينۇستىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical sable to beige
ug_CN: بويىغا قارا بۇلغۇندىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical taupe to beige
ug_CN: بويىغا توق كۈلرەڭ قوڭۇردىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Gradient name]
en: Vertical linen to beige
ug_CN: بويىغا كاناپتىن ئاق سېرىققىچە

[ctx: Duotone name]
en: Orange and white
ug_CN: قىزغۇچ سېرىق ۋە ئاق

[ctx: Style variation name]
en: Ember
ug_CN: چوغ

[ctx: Call to Action button text]
en: About us
ug_CN: بىز ھەققىدە

[ctx: Sample list item]
en: Exclusive access to design insights.
ug_CN: لايىھە مەخسۇس زىيارىتى ئارقىلىق مىسالنى چوڭقۇرلاپ چۈشەندۈرىدۇ.

[ctx: Sample list item]
en: Case studies that celebrate architecture.
ug_CN: بىناكارلىقنى ئالقىشلايدىغان تەتقىقات مىسالى.

[ctx: Sample list item]
en: A world of thought-provoking articles.
ug_CN: كىشىنى ئويغا سالىدىغان ماقالىلار دۇنياسى.

[ctx: Sample subheading content]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
ug_CN: كەسپىي مۇلازىمىتىمىز ھەممىنى ئۆز ئىچىگە ئالغاچقا، ئۆي ئىگىسىدىن سودا ئىجادىيىتىگىچە بولغان ھەممە خېرىدارلارنىڭ ئېھتىياجىنى قاندۇرالايدۇ.

[ctx: Designation of Person Provided Testimonial]
en: CEO, Greenprint
ug_CN: يېشىل ئىزلىق، ئىجرائىيە باش ئەمەلدارى

[ctx: Name of Person Provided the Testimonial]
en: Annie Steiner
ug_CN: ئاننى ستىينېر

[ctx: Name of testimonial citation group]
en: Testimonial source
ug_CN: گۇۋاھلىق مەنبەسى

[ctx: Sample list heading]
en: Études Architect App
ug_CN: Études بىناكارلىق لايىھەلەش ئەپى

[ctx: Testimonial Text or Review Text Got From the Person]
en: “Études has saved us thousands of hours of work and has unlocked insights we never thought possible.”
ug_CN: «Études بىزگە مىڭ سائەتلەپ ئىش ۋاقتىمىزنى تېجىدى، ھەمدە بىزنى ئىلگىرى ئويلاپ باقمىغان بايقاش ئىقتىدارىغا ئېرىشتۈردى.»

[ctx: Name of testimonal pattern]
en: Testimonial
ug_CN: گۇۋاھلىق سۆزى

[ctx: Pattern title]
en: Centered testimonial
ug_CN: ئوتتۇرىغا توغرىلانغان گۇۋاھلىق سۆزى

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio single post template
ug_CN: ئەسەر توپلىمى يەككە يازما قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Blogging search template
ug_CN: بىلوگ ئىزدەش قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio search template
ug_CN: ئەسەر توپلىمى ئىزدەش قېلىپى

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home template with post featured images
ug_CN: تەۋسىيە سۈرەتلىك يازمىنىڭ ئەسەر توپلىمى باش بەت قېلىپى

[ctx: Sample name of a team member]
en: Ivan Lawrence
ug_CN: ئىۋان لاۋرېنس

[ctx: Pattern title]
en: Offset posts with featured images only, 4 columns
ug_CN: تەۋسىيە سۈرەتلىك چەتنىگەن يازما، 4 رەت

en: Art Gallery of Ontario, Toronto, Canada
ug_CN: كانادا تورونتو ئونتارىئو سەنئەت سارىيى

en: An empty staircase under an angular roof in Darling Harbour, Sydney, Australia
ug_CN: ئاۋسترالىيە سىدنىي دارلىڭ قولتۇقىدىكى بۇلۇڭلۇق پىشايۋان ئاستىدىكى بوش پەلەمپەي

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 4 columns
ug_CN: بەت ئاستى ۋە بەت قاش، 4 رەت

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 3 columns
ug_CN: بەت ئاستى ۋە بەت قاش، 3 رەت

[ctx: Sample text for Subscriber Description]
en: Stay in the loop with everything you need to know.
ug_CN: بىلمەكچى بولغاننىڭ ھەممىسىنى چۈشىنىڭ.

[ctx: Sample heading of the services pattern]
en: Guiding your business through the project
ug_CN: كارخانىنى يېتەكلەپ قۇرۇلۇشنى تاماملايدۇ

[ctx: Pattern title]
en: Services call to action with image on left
ug_CN: سول تەرەپتە سۈرەت بار مۇلازىمەت چاقىرىقى

en: A ramp along a curved wall in the Kiasma Museu, Helsinki, Finland
ug_CN: فىنلاندىيە خېلسىنكى كىئاسما مۇزىيىدىكى ئەگرى تاملىق دۆڭلۈك

[ctx: Call to action button text for the reservation button]
en: Reserve your spot
ug_CN: ئورنىڭىزنى بۇيرۇتۇڭ

[ctx: Sample heading]
en: Études Newsletter
ug_CN: تەتقىقات خەۋەرلىرى

en: Windows of a building in Nuremberg, Germany
ug_CN: گېرمانىيە نۇرېمبېرگدىكى بىنانىڭ دەرىزىسى

en: Tourist taking photo of a building
ug_CN: ساياھەتچى بىنانى سۈرەتكە تارتىۋاتىدۇ

[ctx: Question on the details block]
en: Who is behind Études?
ug_CN: تەتقىقاتنىڭ ئارقىسىدىكى كىم؟

note: Translators: About text placeholder
en: I write about finance, management and economy, my book “%1$s” is out now.
ug_CN: مەن مالىيە، باشقۇرۇش ۋە ئىقتىساد ھەققىدە ماقالە يازغان، ھازىر كىتابىم «%1$s» نەشردىن چىقتى.

[ctx: Title text for the feature area]
en: The revitalized art gallery is set to redefine cultural landscape.
ug_CN: يېڭىلانغان سەنئەت سارىيى مەدەنىيەت مەنزىرىسىگە قايتا ئېنىقلىما بېرىدۇ.

[ctx: Sub-heading of the features]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
ug_CN: كەسپىي مۇلازىمىتىمىز ھەممىنى ئۆز ئىچىگە ئالغاچقا، ئۆي ئىگىسىدىن سودا ئىجادىيىتىگىچە بولغان ھەممە خېرىدارلارنىڭ ئېھتىياجىنى قاندۇرالايدۇ.

[ctx: Pattern title]
en: Posts with featured images only, 3 columns
ug_CN: تەۋسىيە سۈرەتلىك يازما، 3 رەت

[ctx: Pattern title]
en: Grid of posts featuring the first post, 2 columns
ug_CN: تۇنجى يازمىنى گەۋدىلەندۈرىدىغان تورسىمان مەزمۇنلۇق يازما، 2 رەت

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 3 columns
ug_CN: يازما تىزىمى، 3 رەت

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
ug_CN: يازما تىزىمى، 1 رەت

en: Green staircase at Western University, London, Canada
ug_CN: كانادا لوندون غەرب ئۇنىۋېرسىتېتىنىڭ يېشىل پەشتىقى

[ctx: Name of RSVP landing page pattern]
en: RSVP Landing Page
ug_CN: تەكلىپنامىگە جاۋاب قايتۇرۇش بېتى

[ctx: Pattern title]
en: RSVP landing
ug_CN: تەكلىپنامىگە جاۋاب قايتۇرۇش

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio project overview
ug_CN: بىرلەشمە قۇرۇلۇش ئومۇمىي ئەھۋالى

[ctx: sample content for newsletter subscription]
en: Subscribe to the newsletter and stay connected with our community
ug_CN: خەۋەرلەرگە مۇشتەرى بولۇپ، جامائىتىمىز بىلەن ئالاقىنى ساقلاڭ

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter landing
ug_CN: خەۋەر بېتى

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home with post featured images
ug_CN: تەۋسىيە سۈرەتلىك يازمىنىڭ ئەسەر توپلىمى باش بېتى

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio hero
ug_CN: بىرلەشمە قەھرىمان

[ctx: RSVP call to action description]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Arch Summit, February 2025.
ug_CN: 2025-يىلى فېۋرال، بىناكارلىق تەتقىقات ئۇچرىشىشى تەسەۋۋۇر كۈچى بىلەن كەسپىي بىلىمنىڭ يۇغۇرۇلمىسىنى ھېس قىلدۇرىدۇ.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 20 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
ug_CN: ھەر ئايدا مەخسۇس <em>تەتقىقات ماقالىسى</em> دىن 20 نى زىيارەت قىلالايدۇ

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive, unlimited access to <em>Études Articles</em>.
ug_CN: مەخسۇس <em>تەتقىقات ماقالىسى</em>نى چەكلىمىسىز زىيارەت قىلالايدۇ.

[ctx: Sample heading for the second pricing level]
en: Connoisseur
ug_CN: باھالىغۇچى

[ctx: Button text for the first pricing level]
en: Subscribe
ug_CN: خەتلەت

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android.
ug_CN: <em>Études</em> نىڭ مەخسۇس iOS ۋە Android نەشرىدىكى ئەپنى ئىشلىتەلەيدۇ.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android
ug_CN: <em>Études</em> نىڭ مەخسۇس iOS ۋە Android نەشرىدىكى ئەپنى ئىشلىتەلەيدۇ

[ctx: Pattern title]
en: Title text and button on left with image on right
ug_CN: ماۋزۇ تېكىستى ۋە توپچە سول تەرەپتە، سۈرەت ئوڭ تەرەپتە

[ctx: Description for the About pattern]
en: Leaving an indelible mark on the landscape of tomorrow.
ug_CN: ئەتىدىكى مەنزىرىگە ئۆچمەس ئىز قالدۇرغان.

[ctx: Headline for the About pattern]
en: Études offers comprehensive consulting, management, design, and research solutions. Every architectural endeavor is an opportunity to shape the future.
ug_CN: Études ئومۇميۈزلۈك مەسلىھەت، باشقۇرۇش، لايىھە ۋە تەتقىقات ھەل قىلىش لايىھەسى بىلەن تەمىنلەيدۇ. ھەر بىر بىناكارلىق قۇرۇلۇشى كەلگۈسى يارىتىدىغان پۇرسەتتۇر.

en: Watch, Read, Listen
ug_CN: كۆزىتىپ، ئوقۇپ، ئاڭلاڭ

[ctx: Descriptive text for the feature area]
en: The revitalized Art Gallery is set to redefine the cultural landscape of Toronto, serving as a nexus of artistic expression, community engagement, and architectural marvel. The expansion and renovation project pay homage to the Art Gallery's rich history while embracing the future, ensuring that the gallery remains a beacon of inspiration.
ug_CN: يېڭىلانغان سەنئەت سارىيى تورونتونىڭ مەدەنىيەت مەنزىرىسىگە قايتىدىن ئېنىقلىما بېرىپ، سەنئەتتە ئىپادىلەيدىغان، جامائەت قاتنىشىدىغان ۋە بىناكارلىق مۆجىزە مەركىزىگە ئايلىنىدۇ. كېڭەيتىش ۋە يېڭىلاش قۇرۇلۇشى سەنئەت سارىيىنىڭ ئۇزاق تارىخىغا ھۆرمەت قىلىش بىلەن بىللە، يەنە كەلگۈسىنى باغاشلاپ، سەنئەت سارىيىنىڭ ئىلھامنىڭ ماياكى بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىدۇ.

en: Links I found useful and wanted to share.
ug_CN: كېرەكلىك ئۇلانمىلارنى بايقىدىم، ھەمبەھىرلەشنى ئۈمىد قىلىمەن.

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: The page you are looking for does not exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
ug_CN: سىز ئىزدەيدىغان بەت مەۋجۇت ئەمەس ياكى يۆتكىۋېتىلگەن. تۆۋەندىكى جەدۋەلنى ئىشلىتىپ ئىزدەڭ.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Weekly print edition.
ug_CN: ھەپتىلىك باسما نۇسخىسى.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 5 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
ug_CN: ھەر ئايدا مەخسۇس <em>تەتقىقات ماقالىسى</em> دىن 5 نى زىيارەت قىلالايدۇ

[ctx: Sample heading]
en: Enhance your architectural journey with the Études Architect app.
ug_CN: Études Architect ئەپنى ئىشلىتىپ بىناكارلىق سەپىرىڭىزنى ياخشىلاڭ.

en: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, United States
ug_CN: ئامېرىكا قوشما شىتاتلىرى سان فىرانسىسكودىكى سان فرانسىسكو Hyatt Regency مېھمانسارىيى

[ctx: Sample descriptive text for a project or post.]
en: This transformative project seeks to enhance the gallery's infrastructure, accessibility, and exhibition spaces while preserving its rich cultural heritage.
ug_CN: بۇ ئۆزگەرتىش قۇرۇلۇشى سۈرەتداننىڭ ئۇل ئەسلىھە، قۇلايلىق ئەسلىھە ۋە كۆرگەزمە بوشلۇقىنى كۈچەيتىپلا قالماي يەنە مەدەنىيەت مىراسلىرىنى قوغدايدۇ.

[ctx: Sample description of the services pattern]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études—the catalyst for architectural transformations that enrich the world around us.
ug_CN: Études ئارقىلىق تەسەۋۋۇر كۈچى بىلەن كەسپىي بىلىمنى بىرلەشتۈرۈشنى ھېس قىلدۇرۇپ، بىناكارلىق ئسلاھاتىنىڭ كاتالىزاتورى بولۇپ، ئەتراپىمىزدىكى دۇنيانى تېخىمۇ موللاشتۇرىدۇ.

[ctx: Question on the details block]
en: I'd like to get to meet fellow architects, how can I do that?
ug_CN: بىناكار كەسىپداشلار بىلەن تونۇشماقچى بولسام، قانداق قىلىمەن؟

[ctx: Hidden answer on the details block]
en: Études offers comprehensive consulting, management, design, and research solutions. Our vision is to be at the forefront of architectural innovation, fostering a global community of architects and enthusiasts united by a passion for creating spaces. Every architectural endeavor is an opportunity to shape the future.
ug_CN: Études ئومۇميۈزلۈك مەسلىھەت، باشقۇرۇش، لايىھە ۋە تەتقىقات ھەل قىلىش لايىھەسى بىلەن تەمىنلەيدۇ. بىزنىڭ نىشانىمىز بىناكارلىقتا يېڭىلىق يارىتىشنىڭ ئالدىنقى سېپىدە، بىناكار ۋە ھەۋەسكارلاردىن تەشكىل تاپقان بىر دۇنياۋى جامائەت يېتىشتۈرۈپ، ئۇلارنىڭ يېڭىلىق يارىتىش قىزغىنلىقىنى بىر يەرگە جۇغلاشتىن ئىبارەت. ھەر بىر بىناكارلىق قۇرۇلۇشى كەلگۈسىنى يارىتىدىغان پۇرسەتتۇر.

en: <em>Études</em> is not confined to the past—we are passionate about the cutting edge designs shaping our world today.
ug_CN: <em>Études</em> ئۆتمۈش بىلەنلا چەكلەنمەيدۇ، بەلكى پۈتكۈل ۋۇجۇدى بىلەن بۈگۈنكى دۇنياغا تەسىر كۆرسىتىدىغان ئەڭ ئىلغار لايىھە يارىتىدۇ.

[ctx: Sample descriptive text of the team pattern]
en: Our comprehensive suite of professionals caters to a diverse team, ranging from seasoned architects to renowned engineers.
ug_CN: تەجرىبىلىك بىناكاردىن داڭلىق ئىنژېنىرلارغىچە، بىزنىڭ كەسپىي خادىملارنىڭ سەپلىنىشى ئوخشىمىغان قوشۇنلارنىڭ ئېھتىياجىنى قاندۇرىدۇ.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ug_CN: WordPress قوشۇنى
