Twenty Thirteen - en to sv translation catalogue (60 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
sv: 2013 års standardtema för WordPress tar oss tillbaka till bloggen, med funktioner som en fulladdad lista med inläggsformat som var och ett visas på sitt eget vackra och unika sätt. Designdetaljer i överflöd, som börjar med en vibrerande färgschema och matchande bilder för sidhuvudet, vacker typografi och ikoner och en flexibel layout som ser bra ut på alla enheter, stora som små.

note: Theme URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/themes/twentythirteen/
sv: http://wordpress.org/themes/twentythirteen

en: %s Archives
sv: Arkiv för %s

en: Tag Archives: %s
sv: Etikettarkiv: %s

en: Search Results for: %s
sv: Sökresultat för: %s

[ctx: header image description]
en: Star
sv: Stjärna

[ctx: header image description]
en: Diamond
sv: Diamant

[ctx: header image description]
en: Circle
sv: Cirkel

en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sv: Twenty Thirteen kräver minst WordPress version 3.6. Du kör version %s. Vänligen uppdatera och försök igen.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Nästa <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
sv: <span class="meta-nav">&larr;</span> Föregående

en: Full resolution
sv: Full upplösning

en: Link to full-size image
sv: Länk till bild i fullskala

en: <span class="attachment-meta">Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>
sv: <span class="attachment-meta">Publicerat <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> i <a href="%3$s" title="Tillbaka till %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>

en: Skip to content
sv: Hoppa till innehåll

en: Menu
sv: Meny

en: Permalink to %s
sv: Permalänk till %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
en: %1$s on %2$s
sv: %1$s den %2$s

en: View all posts by %s
sv: Visa alla inlägg av %s

en: Sticky
sv: Klistrad

en: Post navigation
sv: Inläggsnavigering

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Nyare inlägg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sv: <span class="meta-nav">&larr;</span> Äldre inlägg

en: Posts navigation
sv: Inläggsnavigering

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
sv: Visas i inlägg och på sidor i sidofältet.

en: Secondary Widget Area
sv: Sekundärt widgetfält

en: Appears in the footer section of the site.
sv: Visas i webbplatsens sidfot.

en: Main Widget Area
sv: Primärt widgetfält

en: Page %s
sv: Sida %s

[ctx: Bitter font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Bitter, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
sv: på

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
sv: på

en: Navigation Menu
sv: Navigationsmeny

en: Proudly powered by %s
sv: Drivs med %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
sv: Semantisk plattform för personlig publicering

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sv: Det verkar inte som om vi kan hitta det du letar efter. Kanske kan en sökning hjälpa.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
sv: Beklagar, inget som matchade dina söktermer kunde hittas. Vänligen försök igen med andra sökord.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sv: Är du redo att posta ditt första inlägg? <a href="%1$s">Starta här</a>.

en: Nothing Found
sv: Inget funnet

en: View all % comments
sv: Visa alla % kommentarer

en: One comment so far
sv: En kommentar så här långt

en: Leave a comment
sv: Lämna en kommentar

en: Edit
sv: Redigera

en: Pages:
sv: Sidor:

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Fortsätt läsa %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
sv: Kommentarer inaktiverade.

en: Newer Comments &rarr;
sv: Nyare kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
sv: &larr; Äldre kommentarer

en: Comment navigation
sv: Kommentarsnavigering

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sv[0]: En reaktion på &rdquo;%2$s&rdquo;
sv[1]: %1$s reaktioner på &rdquo;%2$s&rdquo;

en: Category Archives: %s
sv: Kategoriarkiv: %s

en: All posts by %s
sv: Alla inlägg av %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Visa alla inlägg av %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: About %s
sv: Om %s

en: Archives
sv: Arkiv

en: Yearly Archives: %s
sv: Årsarkiv: %s

en: Monthly Archives: %s
sv: Månadsarkiv: %s

en: Daily Archives: %s
sv: Dagsarkiv: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sv: Det verkar som inget kunde hittas för denna plats. Vill du kanske försöka med en sökning?

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
sv: Det här var ju lite pinsamt, inte sant?

en: Not Found
sv: Kunde inte hittas
