Twenty Thirteen - en to my translation catalogue (62 entries)

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
my: WordPress အဖွဲ့

note: Description of the plugin/theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
my:  သီးသန့်ပုံစံတစ်ခုစီဖြင့် လှပနေသော စာမူပုံစံများ အပြည့်အစုံတစ်ခု အထူးထည့်သွင်းထားသော WordPress အတွက် ၂၀၁၃ အခင်းအကျင်းသည် ကွျနုပ်တို့အား ဘလော့ဂ်ဆီသို့ ပြန်လည်ခေါ်ဆောင်ပေးထားသည်။ ဒီဇိုင်းအသေးစိတ်တွင် မြူးမြူးကြွကြွ အရောင်အရောအစပ်နှင့် ကိုက်ညီသော ခေါင်းစီးရုပ်ပုံများ၊ လှပသော စာလုံးပုံစံများနှင့် သင်္ကတေပုံများ၊ ထို့ပြင် အကြီးအသေး ကိရိယာမျိုးစုံတို့တွင် အလွန်လှပသော ဒီဇိုင်းပုံစံချထားမှုများစသည်တို့ဖြစ်သည်။

note: Theme Name of the plugin/theme
en: Twenty Thirteen
my: နှစ်ဆယ် ဆယ်သုံး

en: %s Archives
my: %s မှတ်တမ်းများ

en: Tag Archives: %s
my: စကားစုတွဲ မှတ်တမ်းများ : %s

en: Search Results for: %s
my: %s အတွက် ရှာဖွေ တွေ့ရှိမှု ရလဒ်များ

[ctx: header image description]
en: Star
my: ကြယ်သဏ္ဍန်

[ctx: header image description]
en: Diamond
my: စိန်ကွက်

[ctx: header image description]
en: Circle
my: စက်ဝန်း

en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
my: နှစ်ဆယ်ဆယ့်သုံးကို အသုံးပြုရန် WordPress ဗားရှင်းမှာ အနည်းဆုံး ၃.၆ ဖြစ်ရန်လိုအပ်ပါသည်။ ယခုသင်အသုံးပြုနေသည်မှာ ဗားရှင်း %s ဖြစ်သည်။ အဆင့်မြှင့်တင်ပြီးမှ နောက်တစ်ကြိမ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: နောက်အသစ် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
my: <span class="meta-nav">&larr;</span> အရင်က

en: Full resolution
my: အရည်အသွေးအပြည့်

en: Link to full-size image
my: အရွယ်အစားအပြည့်ရုပ်ပုံသို့ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ

en: <span class="attachment-meta">Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>
my: <span class="attachment-meta"><a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a>တွင် <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time>နေ့၌ ထုတ်ဝေခဲ့သည်</span>

en: Skip to content
my: စာကိုယ်ပိုင်းသို့ သွားရန်

en: Menu
my: မီနူး

en: Permalink to %s
my: %s သို့ အမြဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ

[ctx: 1: post format name. 2: date]
en: %1$s on %2$s
my: %2$s နေ့တွင်ရေးသော %1$s

en: View all posts by %s
my: %s ရေးသော စာမူအားလုံးကို ကြည့်ရန်

note: Translators: used between list items, there is a space after the comma.
en: ,
my: ၊

en: Sticky
my: အရေးကြီးစာမူ

en: Post navigation
my: စာမူ လမ်းကြောင်းပြ

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: စာမူ အသစ်များ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
my: <span class="meta-nav">&larr;</span> စာမူ အဟောင်းများ

en: Posts navigation
my: စာမူလမ်းကြောင်းပြ

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
my: စာမူနှင့် စာမျက်နှာများရှိ ဘေးဘားတွင် ပေါ်သည်။

en: Secondary Widget Area
my: ဒုတိယ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: Appears in the footer section of the site.
my: ဆိုဒ်အောက်ခြအေပိုင်းတွင် ပေါ်သည်။

en: Main Widget Area
my: အဓိက ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: Page %s
my: စာမျက်နှာ %s

[ctx: Bitter font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Bitter, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
my: off

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
my: off

en: Navigation Menu
my: လမ်းကြောင်းပြမီနူး

en: Proudly powered by %s
my: %s မှ ကူညီထောက်ပံ့ပေးထားသည်။

en: Semantic Personal Publishing Platform
my: Semantic ပုဂ္ဂလိက ပုံနှိပ်ဖြန့်ချိရေး ပလက်ဖောင်း

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
my: သင်တွေ့လိုသည်ကို ကွျန်ုပ်တို့ ရှာမတွေ့ပါ။ ရှာဖွြခေင်းမှ အကူအညီရနိုင်လောက်သည်။

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
my: စိတ်မကောင်းပါ၊ သင်ရှာဖွေသော ဝေါဟာရဖြင့် ကိုက်ညီသည်ကို မတွေ့ပါ။ အခြား သော့ချက်စကားလုံးတစ်ခုခုဖြင့် စမ်းကြည့်ပါ။

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
my: သင့်ပထမဆုံးစာမူကို ထုတ်ဝေရန် အသင့်ဖြစ်ပြီလား။ <a href="%1$s">ဒီမှာ စလိုက်ပါ။</a>။

en: Nothing Found
my: ဘာမှ မတွေ့ပါ

en: View all % comments
my: အားလုံးသော မှတ်ချက် % ခုကို ကြည့်ရန်

en: One comment so far
my: မှတ်ချက်တစ်ခုသာရှိသည်

en: Leave a comment
my: ထင်မြင်ချက်ပေးရန်။

en: Edit
my: ပြုပြင်ရန်

en: Pages:
my: စာမျက်နှာများ :

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: %s အား ဆက်လက်ဖတ်ရှုရန် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
my: မှတ်ချက်ပေးခြင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: Newer Comments &rarr;
my: မှတ်ချက် အသစ်များ &rarr;

en: &larr; Older Comments
my: &larr; မှတ်ချက် အဟောင်းများ

en: Comment navigation
my: မှတ်ချက် လမ်းကြောင်းပြများ

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
my[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; အတွက် အမြင်တစ်ခု
my[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; အမြင်များ %1$s ခု

en: Category Archives: %s
my: ကဏ္ဍ မှတ်တမ်းများ : %s

en: All posts by %s
my: ပို့စ်များတင်ခဲ့သူမှာ %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: %s ၏ စာမူအားလုံးကို ကြည့်ရန် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: About %s
my: %s အကြောင်း

en: Archives
my: မှတ်တမ်းများ

en: Yearly Archives: %s
my: နှစ်အလိုက် မှတ်တမ်းများ : %s

en: Monthly Archives: %s
my: လ အလိုက် မှတ်တမ်းများ : %s

en: Daily Archives: %s
my: နေ့စဉ် မှတ်တမ်းများ : %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
my: ဒီနေရာမှာရှာမတော့ဘူးဖြစ်နေပါတယ်။ ကြိုးစားပြီးထပ်ရှာမလား။

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
my: ဒါက နည်းနည်း ရှက်ဖို့ကောင်းတယ် မဟုတ်ဘူးလား ?

en: Not Found
my: မတွေ့ပါ
