Twenty Ten - en to my translation catalogue (80 entries)

note: Template Name of the plugin/theme
en: One column, no sidebar
my: ေကာ်လံတစ်ခု၊ ေဘးဘား မပါ

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
my: WordPress အဖွဲ့

note: Description of the plugin/theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
my: WordPress အတွက် ၂၀၁၀ သရုပ်ေဖာ် မျက်နှာစာ သွင်ြပင်သည် စတိုင်ကျသည်။ ြပုြပင်ေြပာင်းလဲလွယ်သည်။ သင့်ကိုယ်ပိုင် ဒီဇိုင်း ြဖစ်ေစရန် ေနာက်ခံ၊ ေခါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပံု နှင့် စိတ်ြကိုက် မီနူး စာရင်းများြပုလုပ်ရန် အဆင်သင့်ြဖစ်သည်။ နှစ်ဆယ် တစ်ဆယ်မှ ဝစ်ဂျက် ၆ ခုကို ေထာက်ပံ့ေပးထားသည် (ေဘးဘက်တွင်နှစ်ခု၊ ေအာက်ေြခတွင် ေလးခု)။ ထို့ြပင် အထူးြပု ရုပ်ပံု(ြပခန်း စာမူများနှင့် စာမူများနှင့် စာမျက်နှာများအတွက် စိတ်ြကိုက် ေခါင်းစီးပိုင်းရုပ်ပံုများ အတွက် လက်မ အရွယ်ပံုများ)။ ပံုနှိပ်ရန် စတိုင်စာရွက်နှင့် စာမူေရးသားရာတွင် ရှုြမင်ရပံု အယ်ဒီတာအတွက် စတိုင်စာရွက်၊ "အရန်" နှင့် "ြပခန်း" ကဏ္ဍများအတွက် အထူး စတိုင်များနှင့် ေဘးဘက်ဘားတန်းကို ဖယ်ထုတ်ထားသည့် ေကာ်လံတစ်ခုသာပါေသာ စာမျက်နှာ နမူနာပံုစံ(တန်းပလက်)ပါရှိပါသည်။

note: Theme Name of the plugin/theme
en: Twenty Ten
my: နှစ်ဆယ် တစ်ဆယ်

en: Tag Archives: %s
my: စကားစုတွဲ မှတ်တမ်းများ : %s

en: Meta
my: မီတာ အချက်အလက်

en: Archives
my: မှတ်တမ်းများ

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
my: သင်ရှာေဖွေသာ စကားလံုးြဖင့် ကိုက်ညီေသာ အရာကို ရှာမေတွ့ပါ။ အြခား စကားလံုးကို သံုး၍ ရှာေဖွြကည့်ပါ။

en: Nothing Found
my: ဘာမှ မေတွ့ပါ

en: Search Results for: %s
my: %s အတွက် ရှာေဖွ ေတွ့ရှိမှု ရလဒ်များ

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
my: %2$s ြဖင့် <span class="%1$s">တွဲချိတ်ထားသည်</span>

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
my: %2$s တွင် <span class="%1$s">ေရးသားခဲ့သည်</span>

[ctx: asides category slug]
en: asides
my: အရန်

en: % Comments
my: မှတ်ချက်များ % ခု

en: 1 Comment
my: မှတ်ချက် တစ်ခု

en: Leave a comment
my: မှတ်ချက် ေပးခဲ့ပါ

en: View posts in the Gallery category
my: ြပခန်း ကဏ္ဍမှ စာမူများကို ြကည့်ရန်

en: More Galleries
my: ေနာက်ထပ် ြပခန်းများ

en: View Galleries
my: ြပခန်းများကို ြကည့်ရန်

en: Permalink to %s
my: %s သို့ အြမဲ ချိတ်ဆက် လိပ်စာ

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
my[0]: ဒီြပခန်းတွင် <a %1$s>ဓါတ်ပံု %2$s ပံု</a> ပါဝင်ပါသည်။
my[1]: ဒီြပခန်းတွင် <a %1$s>ဓါတ်ပံု %2$s ပံု</a> ပါဝင်ပါသည်။

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
my: ြပခန်း

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
my: ေတာင်းပန်ပါတယ်။ သို့ေသာ် ေတာင်းဆိုေသာ မှတ်တမ်း အတွက် ရလဒ်မရှိပါ။ သက်ဆိုင်ေသာ စာမူကို ေတွ့နိုင်ရန် ရှာေဖွမှု ြပုလုပ်ြခင်းက အကူအညီရနိုင်ပါသည်။

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: စာမူ အသစ်များ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
my: <span class="meta-nav">&larr;</span> စာမူ အေဟာင်းများ

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: %s ေရးေသာ စာမူအားလံုးကို ြကည့်ရန် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
my: စာမျက်နှာများ :

en: Edit
my: ြပုြပင်ရန်

en: Link to full-size image
my: ရုပ်ပံု အရွယ်အစား အြပည့်သို့ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ

en: Full size is %s pixels
my: %s ပစ်ဇယ်သည် အရွယ်အစား အြပည့်ြဖစ်သည်

en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
my: <span class="%1$s">ထုတ်ေဝေဖာ်ြပြပီး</span> %2$s

en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
my: <span class="%1$s">ေရးသူ</span> %2$s

en: Return to %s
my: %s သို့ ြပန်သွားရန်

en: Skip to content
my: စာကိုယ်ပိုင်းသို့ သွားရန်

en: Page %s
my: စာမျက်နှာ %s

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: <a href="%3$s" title="%4$s သို့ အြမဲချိတ်ဆက် လိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a>ကို စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ပါ။

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: ဒီစာမူကို %1$s တွင် ေရးသားခဲ့သည်။ <a href="%3$s" title="%4$s သို့ အြမဲချိတ်ဆက် လိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a>ကို စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ပါ။

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: ဒီစာမူကို %1$s တွင် ေရးသားခဲ့ြပီး %2$s ြဖင့် စကားစုတွဲထားသည်။ <a href="%3$s" title="%4$s သို့ အြမဲချိတ်ဆက် လိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a>ကို စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ပါ။

en: View all posts by %s
my: %s ၏ စာမူအားလံုးကို ြကည့်ရန်

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
my: %2$s တွင် %3$s<span class="meta-sep">က</span> <span class="%1$s">ေရးသားခဲ့သည်။</span>

en: Fourth Footer Widget Area
my: စတုတ္ထ ေအာက်ေြခ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: Third Footer Widget Area
my: တတိယ ေအာက်ေြခ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: Second Footer Widget Area
my: ဒုတိယ ေအာက်ေြခ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: An optional widget area for your site footer.
my: သင့်ဆိုဒ်ေအာက်ေြခပိုင်းအတွက် ဝစ်ဂျက်ဧရိယာ။

en: First Footer Widget Area
my: ပထမ ေအာက်ေြခ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: An optional secondary widget area, displays below the primary widget area in your sidebar.
my: ဒုတိယ ဝစ်ဂျက်ဧရိယာ၊ သင့်ဆိုဒ်ေဘးဘားရှိ အဓိကဝစ်ဂျက်ဧရိယာေအာက်တွင် ေဖာ်ြပေပးသည်။

en: Secondary Widget Area
my: ဒုတိယ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
my: သင့်ဆိုဒ်ေဘးဘားတွင်း ေပါ်ေစလိုသည့် ဝစ်ဂျက်များအား ဒီေနရာမှာထည့်ပါ။

en: Primary Widget Area
my: မူလ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: (Edit)
my: (ြပုြပင်)

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
my: %1$s ရက်ေန့ %2$s နာရီ

en: Your comment is awaiting moderation.
my: သင့်မှတ်ချက်သည် စစ်ေဆးမှုခံယူရန် ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်။

en: %s <span class="says">says:</span>
my: %s <span class="says">က ေြပာသည် :</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: ဆက်ဖတ်ရန် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: header image description
en: Sunset
my: ေနဝင်ချိန်

note: translators: header image description
en: Path
my: လမ်း

note: translators: header image description
en: Inkwell
my: မင်နံရံ

note: translators: header image description
en: Forest Floor
my: သစ်ေတာ ြကမ်းြပင်

note: translators: header image description
en: Fern
my: ဖန်းပင်

note: translators: header image description
en: Concave
my: အခံုး

note: translators: header image description
en: Cherry Blossoms
my: ချယ်ရီပန်းပွင့်များ

note: translators: header image description
en: Berries
my: ဘယ်ရီသီးများ

en: Primary Navigation
my: မူလ လမ်းေြကာင်းြပ

en: Proudly powered by %s.
my: %s မှ ကူညီေထာက်ပံ့ေပးထားသည်။

en: Semantic Personal Publishing Platform
my: Semantic ပုဂ္ဂလိက ပံုနှိပ်ြဖန့်ချိေရး ပလက်ေဖာင်း

en: http://wordpress.org/
my: http://mya.wordpress.org/

en: Comments are closed.
my: မှတ်ချက်ေပးြခင်းကို ပိတ်ထားသည်

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: မှတ်ချက် အသစ်များ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
my: <span class="meta-nav">&larr;</span> မှတ်ချက် အေဟာင်းများ

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
my[0]: %2$s သို့ ြပန်ြကားချက် တစ်ခု
my[1]: %2$s သို့ ြပန်ြကားချက် %1$s ခု

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
my: ဒီစာမူကို စကားဝှက်ြဖင့် ပိတ်ထားသည်။ မှတ်ချက်များကို ဖတ်ရန် စကားဝှက် ြဖည့်သွင်းပါ။

en: Category Archives: %s
my: ကဏ္ဍခွဲ မှတ်တမ်းများ : %s

en: About %s
my: %s အေြကာင်း

en: Author Archives: %s
my: ေရးသူ မှတ်တမ်းများ : %s

en: Blog Archives
my: ဘေလာ့ဂ် မှတ်တမ်းများ

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
my: နှစ်စဉ် မှတ်တမ်းများ : <span>%s</span>

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
my: လစဉ် မှတ်တမ်းများ : <span>%s</span>

en: Daily Archives: <span>%s</span>
my: ေန့စဉ် မှတ်တမ်းများ : <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
my: ေတာင်းပန်ပါတယ် သင်ေတာင်းဆိုေသာ စာမျက်နှာကို မေတွ့ပါ။ ရှာေဖွမှု ြပုလုပ်ြခင်းမှ အကူအညီ ရနိုင်ပါလိမ့်မည်။

en: Not Found
my: မေတွ့ပါ
