Twenty Eleven - en to ug translation catalogue (129 entries)

note: Template Name of the plugin/theme
en: Sidebar Template
ug: يانبالداق قېلىپى

note: Template Name of the plugin/theme
en: Showcase Template
ug: مىساللار قېلىپى

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
ug: WordPress كوللېكتىپى

note: Description of the plugin/theme
en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
ug: WordPress نىڭ «2011 باشتېمىسى» پىشقان، سالماق ۋە يېنىك تىپتىكى باشتېما بولۇپ، ماسلىشىشچانلىقى كۈچلۈك. ئىختىيارى تىزىملىك بەلگىلەش، بەت قېشى سۈرىتى ۋە تەگلىك قاتارلىقلارنى ئىختىيارى بەلگىلىيەلەيسىز، ھەتتا قېنىق رەڭ ياكى سۇس رەڭ، ئۇلانما رەڭگى، يەنە ئورۇنلاشتۇرۇش لايىھەسىنى تاللىيالايسىز. Twenty Eleven يەنە «كۆرگەزمە تەكچىسى» بەت قېلىپىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان بولۇپ، تور بېكىتىڭىزنىڭ باشبېتىنى بېكىتىڭىزنىڭ ئەڭ سەرخىل مەزمۇنلىرىنى تىزىپ كۆرسىتىدىغان «كۆرگەزمە تەكچىسى» قىلالايسىز؛ ئۇنىڭدىن باشقا يەنە نۇرغۇن كىچىك قوراللارنى قويىدىغان رايونلار (يانبالداق، ئۈچ بەت ئاستى رايونى ھەمدە «كۆرگەزمە تەكچىسى» بېتىدىكى كىچىك قوراللار)نى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. شۇنىڭدەك يەنە «پارچىلاپ ئوقۇش» كىچىك قورالى قوشۇلغان بولۇپ، مەخسۇس «كۈندىلىك خاتىرە»، «ئۇلانما»، «نەقىل»، «ھالەت يازمىلىرى» قاتارلىقلارنى كۆرسىتىپ بېرەلەيدۇ. بۇ باشتېما يەنە بېسىش ۋە باشقۇرۇش بېتى تەھرىرلىگۈچى ئىشلىتىدىغان ئۇسلۇب جەدۋىلى، نادىر سۈرەت (يازما ۋە بەت قېشىدىكى سۈرەتلەرنى ئالماشتۇرۇش، يازمىغا چوڭ سۈرەت قويۇش قاتارلىقلار)نى، شۇنىڭدەك يەنە 6 خىل ئالاھىدە ئۇسلۇبتىكى يازما فورماتىنى قوللايدۇ.

en: Tag Archives: %s
ug: خەتكۈش بويىچە ئارخىپلار: %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ug: كېيىنكى <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ug: <span class="meta-nav">&larr;</span> ئالدىنقى

en: Meta
ug: مېتا

en: Archives
ug: ئارخىپلار

en: Recent Posts
ug: يېقىنقى يازمىلار

en: Featuring: %s
ug: نادىرلانغان: %s

en: Featured Post
ug: تەۋسىيەلىك يازما

en: Search
ug: ئىزدەش

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىزدىگەن مەزمۇنىڭىزغا ماس ھېچنەرسە تېپىلمىدى. باشقا ھالقىلىق سۆزلەر بىلەن قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: Search Results for: %s
ug: ئىزدەش نەتىجىسى: %s

en: Number of posts to show:
ug: كۆرسىتىلىدىغان يازما سانى:

en: Title:
ug: تېما:

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
ug: % <span class="reply"> باھا &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
ug: 1 <span class="reply">باھا &rarr;</span>

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
ug: 0 <span class="reply"> باھا&rarr;</span>

en: Ephemera
ug: لەيلىگەك

en: Twenty Eleven Ephemera
ug: Twenty Eleven لەيلىگىكى

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
ug: بۇ كىچىك قورالنى ئىشلىتىپ يېقىنقى يازمىلىرىڭىزنىڭ يانبايان، ھالەت، نەقىل ۋە ئۇلانمىلىرىنى تىزىپ كۆرسىتىڭ

en: Layout
ug: ئېكران ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: %s Theme Options
ug: %s باشتېما تاللانمىلىرى

en: Default color: %s
ug: سۈكۈتتىكى رەڭ: %s

en: Select a Color
ug: رەڭدىن بىرنى تاللاڭ

en: One-column, no sidebar
ug: بىر ئىستونلۇق، يانبالدىقى يوق

en: Content on right
ug: مەزمۇن ئوڭدا

en: Content on left
ug: مەزمۇن سولدا

en: Dark
ug: قېنىق

en: Light
ug: سۇس

en: Overview
ug: قىسقىچە تونۇشتۇرۇش

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
ug: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">قوللاش مۇنبىرى</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
ug: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">ئۇسلۇب تاللاشلىرىغا ئائىت ماتېرىياللار</a>/

en: For more information:
ug: تەپسىلاتى بۇ يەردە:

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
ug: «ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش»نى چېكىپ، باشتېما تاللانمىلىرىغا قىلغان ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ساقلىۋېلىشنى ئۇنتۇماڭ.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
ug: <strong>سۈكۈتتىكى ئىسخېما</strong>: تور بېتىڭىز ئۈچۈن يانبالدىقى سولدا ياكى ئوڭدا بولغان، ۋە ياكى يانبالدىقى بولمىغان سۈكۈتتىكى ئىسخېمىنى تاللىيالايسىز.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
ug: <strong>ئۇلانما رەڭگى</strong>: سىز تور بېتىڭىزدىكى تېكىست ئۇلانمىلىرىنىڭ رەڭگىنى تاللىيالايسىز. سىز HTML ياكى 16لىك رەڭ كودىنى كىرگۈزەلەيسىز. ياكى «رەڭ تاللاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىپ كۆرۈنۈشلۈك ھالەتتە رەڭ تاللىيالايسىز.

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
ug: <strong>رەڭ لايىھىسى</strong>: سىز تور بېتىڭىز ئۈچۈن «يورۇق» (ئاق تەگلىكتە قارا خەت) ياكى «قارا» (قارا تەگلىكتە ئاق خەت) رەڭ تاختىسىنى تاللىيالايسىز.

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
ug: بەزى باشتېمىلاردا «باشتېما تاللانمىلىرى» بېتىگە يىغىلغان ھالەتتە خاسلاشتۇرۇش تاللانمىلىرى تەمىنلەنگەن. بۇلار باشتېمىغا باغلىق بولغاچقا، باشتېما ئۆزگەرتكەندە بۇ تاللانمىلار ئۆزگىرىشى ياكى يوقاپ كېتىشى مۇمكىن. سىز نۆۋەتتە ئىشلىتىۋاتقان Twenty Eleven باشتېمىسىدا تۆۋەندىكىدەك تاللانمىلار تەمىنلەنگەن:

en: Theme Options
ug: باشتېما تاللانمىلىرى

en: Default Layout
ug: سۈكۈتتىكى ئورۇنلاشتۇرۇش

en: Link Color
ug: ئۇلانما رەڭگى

en: Color Scheme
ug: رەڭ ئىسخېمىسى

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
ug: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">ئېلان قىلىنغان ۋاقتى: </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> چوڭلۇقى: <a href="%3$s" title="ئەسلى سۈرەتكە قارىتىلغان ئۇلانما">%4$s &times; %5$s</a> ئالبوم: <a href="%6$s" title="%7$s كە قايتىش" rel="gallery">%8$s</a>

en: Next &rarr;
ug: كېيىنكى &rarr;

en: &larr; Previous
ug: &larr; ئالدىنقى

en: Image navigation
ug: سۈرەت يولباشچىسى

en: Skip to secondary content
ug: قوشۇمچە مەزمۇنغا ئاتلاش

en: Skip to primary content
ug: ئاساسىي مەزمۇنغا ئاتلاش

en: Main menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك

en: Page %s
ug: %s-بەت

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
ug: <span class="sep">ئېلان قىلىنغان ۋاقتى: </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> ئاپتور: </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: Reply <span>&darr;</span>
ug: جاۋاب <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
ug: باھايىڭىز تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
ug: %1$s سائەت %2$s

note: translators: 1: comment author, 2: date and time
en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
ug: %1$s سائەت %2$s بىلەن <span class="says">مۇنداق يازغان:</span>

en: Pingback:
ug: قايتما:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ug: يېڭىراق يازمىلار <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ug: <span class="meta-nav">&larr;</span> كونىراق يازمىلار

en: Post navigation
ug: يازما يولباشچىسى

en: Footer Area Three
ug: بەت ئاستى رايونى ئۈچ

en: Footer Area Two
ug: بەت ئاستى رايونى ئىككى

en: An optional widget area for your site footer
ug: تور بېتىڭىزنىڭ ئاستىدىكى ئىختىيارىي كىچىك قورال رايونى

en: Footer Area One
ug: بەت ئاستى رايونى بىر

en: The sidebar for the optional Showcase Template
ug: ئىختىيارى مىساللار قېلىپى يانبالدىقى

en: Showcase Sidebar
ug: مىساللار يانبالدىقى

en: Main Sidebar
ug: ئاساسىي يانبالداق

note: translators: header image description
en: Hanoi Plant
ug: خانوي دەرىخى

note: translators: header image description
en: Willow
ug: مەجنۇنتال

note: translators: header image description
en: Lanterns
ug: پانۇسلار

note: translators: header image description
en: Chessboard
ug: شاھمات تاختىسى

note: translators: header image description
en: Pine Cone
ug: قارىغاي مەدىكى

note: translators: header image description
en: Trolley
ug: ترامۋاي

note: translators: header image description
en: Shore
ug: دېڭىز قىرغىقى

note: translators: header image description
en: Wheel
ug: چاق

en: Primary Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك

en: Proudly powered by %s
ug: پەخىرلىك %s تە قۇرۇلدى.

en: Semantic Personal Publishing Platform
ug: دەۋرنىڭ ئالدىدا ماڭىدىغان شەخسىي نەشرىيات سۇپىسى

en: http://wordpress.org/
ug: http://ug.wordpress.org/

en: Featured
ug: تەۋسىيەلىك

en: Status
ug: ھالەت

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ug: «%s»نىڭ بارلىق يازمىلىرىنى كۆرۈش<span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ug: بۇ يازما <a href="%6$s">%5$s</a> تەرىپىدىن يوللانغان. <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">مۇقىم ئۇلانمىسىنى</a> خەتكۈشلىۋېلىڭ.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ug: بۇ يازما <a href="%6$s">%5$s</a> تەرىپىدىن %1$s سەھىپىسىگە يوللانغان. <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">مۇقىم ئۇلانمىسىنى</a> خەتكۈشلىۋېلىڭ.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ug: بۇ يازما <a href="%6$s">%5$s</a> تەرىپىدىن %1$s سەھىپىسىگە يوللانغان ھەم %2$s دەپ خەتكۈشلەنگەن. <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">مۇقىم ئۇلانمىسىنى</a> خەتكۈشلىۋېلىڭ.

en: Quote
ug: نەقىل

en: Link
ug: ئۇلانما

en: View all posts by %s
ug: %s ئاپتورلۇقىدىكى بارلىق يازمىنى كۆرەي

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
ug: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> ئاپتور: </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: Image
ug: سۈرەت

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
ug: <span class="%1$s">خەتكۈش:</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
ug: <span class="%1$s">سەھىپە:</span> %2$s

en: Permalink to %s
ug: %s نىڭ مۇقىم ئۇلانمىسى

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ug[0]: بۇ ئالبومدا <a %1$s>%2$s پارچە سۈرەت</a> بار.
ug[1]: بۇ ئالبومدا <a %1$s>%2$s پارچە سۈرەت</a> بار.

en: Gallery
ug: ئالبوم

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ug: بۇ يازما %1$s سەھىپىسىگە يوللانغان. <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">مۇقىم ئۇلانمىسىنى</a> خەتكۈشلىۋېلىڭ.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ug: بۇ يازما %1$s سەھىپىسىگە يوللانغان ھەم %2$s دەپ خەتكۈشلەنگەن. <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">مۇقىم ئۇلانمىسىنى</a> خەتكۈشلىۋېلىڭ.

note: translators: used between list items, there is a space after the comma
en: ,
ug: ،

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: <b>%</b> Replies
ug: <b>%</b> جاۋاب

en: <b>1</b> Reply
ug: <b>1</b> جاۋاب

en: Leave a reply
ug: جاۋاب قالدۇرۇش

en: Pages:
ug: بەتلەر:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ug: داۋامىنى ئوقۇي <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: Reply
ug: جاۋاب

en: Aside
ug: يانبايان

en: Comments are closed.
ug: باھا يېزىش چەكلەنگەن.

en: Newer Comments &rarr;
ug: يېڭىراق باھالار &rarr;

en: &larr; Older Comments
ug: &larr; كونىراق باھالار

en: Comment navigation
ug: باھا يولباشچىسى

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ug[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; ئۈچۈن بىر باھا بار
ug[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; ئۈچۈن %1$s ئىنكاس بار

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ug: بۇ يازما پارول بىلەن قوغدالغان. باھانى كۆرۈش ئۈچۈن پارولنى كىرگۈزۈڭ.

en: Category Archives: %s
ug: سەھىپە ئارخىپلىرى: %s

en: About %s
ug: %s ھەققىدە

en: Author Archives: %s
ug: ئاپتور ئارخىپلىرى: %s

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىزدىگەن ئارخىپقا ماس نەتىجە تېپىلمىدى. بەلكىم ئالاقىدار يازمىلاردىن ئىزدەپ باقسىڭىز پايدىسى بولۇشى مۇمكىن.

en: Nothing Found
ug: ھېچنېمە تېپىلمىدى

en: Blog Archives
ug: بىلوگ ئارخىپلىرى

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
ug: Y- يىل

en: Yearly Archives: %s
ug: يىللىق ئارخىپلار: %s

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
ug: Y- يىل F

en: Monthly Archives: %s
ug: ئايلىق ئارخىپلار: %s

en: Daily Archives: %s
ug: كۈندىلىك ئارخىپلار: %s

note: translators: %1$s: smilie
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
ug: ئايلىق ئارخىپلارغا قاراپ بېقىڭ. %1$s

en: Most Used Categories
ug: كۆپ ئىشلىتىلگەن سەھىپىلەر

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
ug: كۆرمەكچى بولغان نەرسىڭىز تېپىلمىدى. ئىزدەپ بېقىڭ، ياكى تۆۋەندىكى بىرەر ئۇلانمىنىڭ ياردىمى بولۇشى مۇمكىن.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
ug: سەت ئىش بولدى- ھە، شۇنداقمۇ؟
