Twenty Eleven - en to sr translation catalogue (127 entries)

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/
sr: https://sr.wordpress.org/

note: Template Name of the plugin/theme
en: Sidebar Template
sr: Шаблон бочне траке

note: Template Name of the plugin/theme
en: Showcase Template
sr: Шаблон излога

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
sr: Вордпресова екипа

note: Description of the plugin/theme
en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
sr: Тема 2011 за Вордпрес је софистицирана, лака и прилагодљива. Направите је својом са прилагођеним изборником, сликом у заглављу и позадином -- затим идите даље са доступним могућностима теме за светлу или тамну шему боја, прилагођену боју веза и избором од три распореда. Twenty Eleven долази опремљена са шаблоном стране Излог који преобразује вашу почетну страницу у излог да бисте приказали свој најбољу садржај, подршком за виџете у изобиљу (бочна трака, три простора у подножју и простор за виџете стране Излог) и прилагођеним "Пролазним виџетом" да бисте приказали своје чланке Са стране, Веза, Цитат или Стање. Укључени су стилови за штампу и управљачки уређивач, подршка за издвојене слике (као слике прилагођених заглавља на чланцима и странама и као велике слике на издвојеним "лепљивим" чланцима) и посебни стилови за шест различитих облика чланака.

en: Tag Archives: %s
sr: Архиве ознака: %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sr: Следеће <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
sr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Претходно

en: Meta
sr: Мета

en: Archives
sr: Архиве

en: Recent Posts
sr: Скорашњи чланци

en: Featuring: %s
sr: Издвојено: %s

en: Featured Post
sr: Издвојени чланак

en: Search
sr: Претрага

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sr: Жао нам је, али нисмо ништа пронашли што одговара вашем упиту. Молимо вас да покушате поново са другим кључним речима.

en: Search Results for: %s
sr: Резултати претраживања за: %s

en: Number of posts to show:
sr: Број чланака за приказивање:

en: Title:
sr: Наслов:

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
sr: % <span class="reply">коментара &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
sr: 1 <span class="reply">коментар &rarr;</span>

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
sr: 0 <span class="reply">коментара &rarr;</span>

en: Ephemera
sr: Пролазни виџет

en: Twenty Eleven Ephemera
sr: Twenty Eleven пролазни виџет

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
sr: Користите овај виџет да наведете своје скорашње чланке облика Са стране, Стање, Цитат и Веза.

en: Layout
sr: Распоред

en: %s Theme Options
sr: Могућности теме %s

en: Default color: %s
sr: Подразумевана боја: %s

en: Select a Color
sr: Изабери боју

en: One-column, no sidebar
sr: Један ступац, без бочних трака

en: Content on right
sr: Садржај десно

en: Content on left
sr: Садржај лево

en: Dark
sr: Тамна

en: Light
sr: Светла

en: Overview
sr: Преглед

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
sr: <a href="http://sr.forums.wordpress.org/" target="_blank">Форуми подршке</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
sr: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Документација о могућностима теме</a>/

en: For more information:
sr: За више информација:

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
sr: Не заборавите да притисните на "Сачувај измене" да бисте сачували које сте направили могућностима теме.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
sr: <strong>Подразумевани распоред</strong>: Можете одабрати уколико желите да подразумевани распоред свог веб места има бочну траку са леве или десне стране, или да је нема уопште.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
sr: <strong>Боја везе</strong>: Можете одабрати боју која се користи за текстуалне везе на свом веб месту. Можете унети HTML боју или hex код, или можете одабрати видљиво притиском на дугме "Изабери боју" да бисте одабрали са точка боја.

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
sr: <strong>Шема боја</strong>: Можете одабрати палету боја измећу "Светле" (светла позадина са тамним текстом) и "Тамне" (тамна позадина са светлим текстом) за своје веб место.

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
sr: Неке теме дају могућности прилагођавања које су заједно груписане на екрану Могућности теме. Уколико промените теме, могућности могу да се промене или да нестану, пошто су оне везане искључиво за тему. Ваша тренутна тема, Twenty Eleven, даје следеће могућности теме:

en: Theme Options
sr: Могућности теме

en: Default Layout
sr: Подразумевани распоред

en: Link Color
sr: Боја везе

en: Color Scheme
sr: Шема боја

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
sr: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Објављено </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> са величином <a href="%3$s" title="Веза ка пуној величини слике">%4$s &times; %5$s</a> на <a href="%6$s" title="Назад на %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: Next &rarr;
sr: Следеће &rarr;

en: &larr; Previous
sr: &larr; Претходно

en: Image navigation
sr: Кретање слика

en: Skip to secondary content
sr: Скочи на секундарни садржај

en: Skip to primary content
sr: Скочи на примарни садржај

en: Main menu
sr: Главни изборник

en: Page %s
sr: Страна %s

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
sr: <span class="sep">Објављено </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> од стране </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: Reply <span>&darr;</span>
sr: Одговори <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
sr: Ваш коментар чека преглед.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
sr: %1$s у %2$s

note: translators: 1: comment author, 2: date and time
en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
sr: %1$s %2$s <span class="says">рече:</span>

en: Pingback:
sr: Повратни пинг:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sr: Новији чланци <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Старији чланци

en: Post navigation
sr: Кретање чланака

en: Footer Area Three
sr: Трећи простор у подножју

en: Footer Area Two
sr: Други простор у подножју

en: An optional widget area for your site footer
sr: Необавезни простор за виџете у подножју вашег веб места

en: Footer Area One
sr: Први простор у подножју

en: The sidebar for the optional Showcase Template
sr: Бочна трака за необавезни шаблон Showcase Template

en: Showcase Sidebar
sr: Бочна трака излога

en: Main Sidebar
sr: Главна бочна трака

note: translators: header image description
en: Hanoi Plant
sr: Ханојска биљка

note: translators: header image description
en: Willow
sr: Врба

note: translators: header image description
en: Lanterns
sr: Лампиони

note: translators: header image description
en: Chessboard
sr: Шаховска табла

note: translators: header image description
en: Pine Cone
sr: Борова шишарка

note: translators: header image description
en: Trolley
sr: Трола

note: translators: header image description
en: Shore
sr: Обала

note: translators: header image description
en: Wheel
sr: Точак

en: Primary Menu
sr: Примарни изборник

en: Proudly powered by %s
sr: Са поносом покреће %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
sr: Семантичка платформа за лично издаваштво

en: http://wordpress.org/
sr: http://sr.wordpress.org/

en: Featured
sr: Издвојено

en: Status
sr: Стање

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sr: Видите све чланке од %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sr: Овај унос је објављен од стране корисника <a href="%6$s">%5$s</a>. Забележите <a href="%3$s" title="Стална веза ка %4$s" rel="bookmark">сталну везу</a>.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sr: Овај унос је објављен под %1$s од стране корисника <a href="%6$s">%5$s</a>. Забележите <a href="%3$s" title="Стална веза ка %4$s" rel="bookmark">сталну везу</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sr: Овај унос је објављен под %1$s и означен са %2$s од стране корисника <a href="%6$s">%5$s</a>. Забележите <a href="%3$s" title="Стална веза ка %4$s" rel="bookmark">сталну везу</a>.

en: Quote
sr: Цитат

en: Link
sr: Веза

en: View all posts by %s
sr: Види све чланке од %s

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
sr: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> од стране </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: Image
sr: Слика

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
sr: <span class="%1$s">Означено са</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
sr: <span class="%1$s">Објављено под</span> %2$s

en: Permalink to %s
sr: Стална веза ка %s

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
sr[0]: Ова галерија садржи <a %1$s>%2$s фотографију</a>.
sr[1]: Ова галерија садржи <a %1$s>%2$s фотографије</a>.
sr[2]: Ова галерија садржи <a %1$s>%2$s фотографија</a>.

en: Gallery
sr: Галерија

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sr: Овај унос је објављен под %1$s. Забележите <a href="%3$s" title="Стална веза ка %4$s" rel="bookmark">сталну везу</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sr: Овај унос је објављен под %1$s и означен са %2$s. Забележите <a href="%3$s" title="Стална веза ка %4$s" rel="bookmark">сталну везу</a>.

en: Edit
sr: Уреди

en: <b>%</b> Replies
sr: <b>%</b> одговора

en: <b>1</b> Reply
sr: <b>1</b> одговор

en: Leave a reply
sr: Оставите одговор

en: Pages:
sr: Стране:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sr: Наставите са читањем <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Reply
sr: Одговор

en: Aside
sr: Са стране

en: Comments are closed.
sr: Затворено за коментаре.

en: Newer Comments &rarr;
sr: Новији коментари &rarr;

en: &larr; Older Comments
sr: &larr; Старији коментари

en: Comment navigation
sr: Кретање коментара

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sr[0]: Једно мишљење на &#0132;%2$s&#0147;
sr[1]: %1$s мишљења на &#0132;%2$s&#0147;
sr[2]: %1$s мишљења на &#0132;%2$s&#0147;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sr: Овај чланак је заштићен лозинком. Унесите лозинку да бисте видели коментаре.

en: Category Archives: %s
sr: Архиве категорија: %s

en: About %s
sr: О %s

en: Author Archives: %s
sr: Архиве аутора: %s

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
sr: Извините, али ниједан резултат није могао бити пронађен за тражену архиву. Можда ће претраживање помоћи за проналажење сродног чланка.

en: Nothing Found
sr: Ништа није пронађено

en: Blog Archives
sr: Архиве блога

en: Yearly Archives: %s
sr: Годишње архиве: %s

en: Monthly Archives: %s
sr: Месечне архиве: %s

en: Daily Archives: %s
sr: Дневне архиве: %s

note: translators: %1$s: smilie
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
sr: Покушајте са гледањем месечних архива. %1$s

en: Most Used Categories
sr: Најкоришћеније категорије

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
sr: Изгледа да не можемо да пронађемо оно што сте тражили. Можда ће претраживање или једна од веза испод помоћи.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
sr: Ово је нешто непријатно, зар не?
