Twenty Eleven - en to my translation catalogue (125 entries)

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
my: <span class="reply">မှတ်ချက်များ % ခု &rarr;</span>

en: %1$s at %2$s
my: %1$s ေန့ %2$s အချိန်

en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
my: %1$s က %2$s ေန့တွင် <span class="says">ေြပာခဲ့သည် - </span>

en: %s Theme Options
my: %s အခင်းအကျင်း ေရွးချယ်စရာများ

en: &larr; Older Comments
my: &larr; မှတ်ချက် အေဟာင်းများ

en: &larr; Previous
my: &larr; ေနာက်ြပန်သွား

en: ,
my: ၊

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
my: <span class="reply">မှတ်ချက်အေရအတွက် ၀ &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
my: <span class="reply">မှတ်ချက် ၁ ခု &rarr;</span>

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
my: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> ေရးသူ </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
my: <a href="http://mya.forums.wordpress.org/support/" target="_blank">ကူညီပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်များ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
my: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">အခင်းအကျင်း ေရွးချယ်ြပင်ဆင်မှု ဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>/

en: <b>%</b> Replies
my: တံု့ြပန်မှုများ <b>%</b>

en: <b>1</b> Reply
my: တံု့ြပန်ေြပာဆိုမှု <b>၁</b> ခု

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
my: %2$s <span class="%1$s">တွင် ေရးသားခဲ့သည်။</span>

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
my: %2$s <span class="%1$s">ြဖင့် စကားစုတွဲ ထားသည်။</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
my: <span class="meta-nav">&larr;</span> စာမူ အေဟာင်းများ

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
my: <span class="meta-nav">&larr;</span> အရင်တစ်ပုဒ်

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
my: <a href="%6$s" title="%7$s သို့ ြပန်သွားရန်" rel="gallery">%8$s</a> ၌ <a href="%3$s" title="အရွယ်အစား အြပည့်ရုပ်ပံုသို့">%4$s &times; %5$s</a> အရွယ်အစားြဖင့် <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> ကို <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">လွှင့်တင် ထုတ်ေဝခဲ့သည်။</span>

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
my: <span class="sep">အချိန် </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> ေရးသူ </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
my: <strong>အေရာင် အတွဲအစပ်</strong>: သင့်ဆိုဒ်အတွက် "အလင်း" (ေနာက်ခံ အလင်းနှင့် စာသားအေမှာင်) သို့မဟုတ် "အေမှာင်" (ေနာက်ခံ အေမှာင်နှင့် စာသားအလင်း) အေရာင်တွဲတစ်ခုခုကို သင်ေရွးချယ်နိုင်ပါသည်။

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
my: <strong>မူလ ေနရာချထားမှု ပံုစံ</strong>: သင့်ဆိုဒ်၏ မူလ ေနရာချထားမှုပံုစံကို ေဘးဘား ဘယ်ဘက်၊ ညာဘက် သို့မဟုတ် လံုးဝမပါ တစ်ခုခုကို ေရွးချယ်ေပးထားနိုင်သည်။

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
my: <strong>ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အေရာင်</strong>: သင့်ဆိုဒ်ရှိ စာသားချိတ်ဆက်လိပ်စာများအတွက် အသံုးြပုမည့် အေရာင်ကို ေရွးချယ်နိုင်သည်။ HTML အေရာင် သို့မဟုတ် ဆဋ္ဌဒဿမ ကုဒ်ကို ြဖည့်သွင်းြခင်း သို့မဟုတ် "အေရာင်ေရွးပါ" ခလုပ်ကို နှိပ်၍ အေရာင် စက်ဝန်းမှ အြမင်အတိုင်း ေရွးချယ်ြခင်း ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: About %s
my: %s အေြကာင်း

en: An optional widget area for your site footer
my: သင့် ဆိုဒ် ေအာက်ေြခ ဧရိယာအတွက် စိတ်ြကိုက်ေရွးချယ် ထည့်သွင်းနိုင်ေသာ ဝစ်ဂျက်ဧရိယာတစ်ခု

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
my: ေတာင်းပန်ပါတယ်။ ေတာင်းဆိုေသာ မှတ်တမ်းအတွက် ရလဒ်များ မရှိပါ။ ဆက်နွယ်မှုရှိေသာ စာမူတစ်ခုကို ေတွ့နိုင်ရန် ရှာေဖွမှုမှ အကူအညီရနိုင်ပါသည်။

en: Archives
my: မှတ်တမ်းများ

en: Aside
my: စကားချပ်

en: Author Archives: %s
my: ေရးသူ မှတ်တမ်းများ : %s

en: Blog Archives
my: ဘေလာ့ဂ် မှတ်တမ်းများ

en: Category Archives: %s
my: ကဏ္ဍ မှတ်တမ်းများ : %s

en: Chessboard
my: စစ်တုရင်ခံု

en: Color Scheme
my: အေရာင်တွဲစပ်မှု

en: Comment navigation
my: မှတ်ချက် လမ်းေြကာင်းြပများ

en: Comments are closed.
my: မှတ်ချက်ေပးြခင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: Content on left
my: ဘယ်ဘက်ရှိ အေြကာင်းအရာများ

en: Content on right
my: ညာဘက်ရှိ အေြကာင်းအရာများ

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: ဆက်ဖတ်မည် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Daily Archives: %s
my: ေန့စဉ် မှတ်တမ်းများ : %s

en: Dark
my: အေမှာင်

en: Default Layout
my: မူလ ေနရာချထားမှု ပံုစံ

en: Default color: %s
my: မူလ အေရာင် : %s

en: Edit
my: ြပုြပင်ရန်

en: Featured
my: အထူး အစီအစဉ်

en: Featured Post
my: အထူး စာမူ

en: Featuring: %s
my: အထူးအစီအစဉ် : %s

en: Footer Area One
my: ေအာက်ေြခ ဧရိယာ အမှတ်တစ်

en: Footer Area Three
my: ေအာက်ေြခ ဧရိယာ အမှတ်သံုး

en: Footer Area Two
my: ေအာက်ေြခ ဧရိယာ အမှတ်နှစ်

en: For more information:
my: ေနာက်ထပ် အချက်အလက်များအတွက် း

en: Gallery
my: ြပခန်း

en: Hanoi Plant
my: ဟနွိုင်းပင်

en: Image
my: ရုပ်ပံု

en: Image navigation
my: ရုပ်ပံု လမ်းေြကာင်းြပ

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
my: သင်ရှာေဖွေသာအရာကို ကျွန်ုပ်တို့ ရှာမေတွ့နိုင်ဟု ယူဆရသည်။ ေအာက်ဘက်မှ ချိတ်ဆက်လိပ်စာများမှ တစ်ခုခု သို့မဟုတ် ရှာေဖွမှု ြပုလုပ်ြခင်းမှ အကူအညီရနိုင်ပါသည်။

en: Lanterns
my: မီးအိမ်များ

en: Layout
my: ပံုစံချပံု

en: Leave a reply
my: တံု့ြပန်မှု တစ်ခုထားခဲ့ပါ

en: Light
my: အလင်း

en: Link
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ

en: Link Color
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အေရာင်

en: Main Sidebar
my: အဓိက ေဘးဘားတန်း

en: Main menu
my: အဓိက မီနူး

en: Meta
my: မီတာ

en: Monthly Archives: %s
my: လ အလိုက် မှတ်တမ်းများ : %s

en: Most Used Categories
my: အသံုးအများဆံု ကဏ္ဍများ

en: Newer Comments &rarr;
my: မှတ်ချက် အသစ်များ &rarr;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: စာမူ အသစ်များ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
my: ေရှ့ဆက်သွား &rarr;

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: ေနာက်တစ်ပုဒ် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Nothing Found
my: ဘာမှ မေတွ့ပါ

en: Number of posts to show:
my: ြပသထားမည့် စာမူများ အေရအတွက် :

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
my[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; အတွက် အေတွးတစ်ချက်
my[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; အတွက် အေတွးများ %1$s

en: One-column, no sidebar
my: ေကာ်လံတစ်ခု၊ ေဘးဘားတန်း မရှိ

en: Overview
my: အနှစ်ချုပ် သံုးသပ်ချက်

en: Page %s
my: စာမျက်နှာ %s

en: Pages:
my: စာမျက်နှာများ :

en: Permalink to %s
my: %s သို့ အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ

en: Pine Cone
my: နာနတ်ပွင့်

en: Pingback:
my: ချိတ်ဆက်မှု သတင်းပို့ချက် :

en: Post navigation
my: စာမူ လမ်းေြကာင်းြပ

en: Primary Menu
my: အဓိက မီနူး

en: Proudly powered by %s
my: %s မှ ကူညီေထာက်ပံ့ေပးထားသည်။

en: Quote
my: ကိုးကားချက်စာပိုဒ်

en: Recent Posts
my: လတ်တေလာ စာမူများ

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
my: အခင်းအကျင်းေရွးချယ်ြပင်ဆင်ရန်တွင် သင်ြပုလုပ်ထားခဲ့ေသာ အေြပာင်းအလဲတစ်ခုခုကိုသိမ်းရန် "အေြပာင်းအလဲများကို သိမ်းပါ" ခလုပ်ကိုကလစ်နှိပ်ရန် သတိရပါ။

en: Reply
my: တံု့ြပန်ပါ

en: Reply <span>&darr;</span>
my: တံုြပန်ပါ <span>&darr;</span>

en: Search
my: ရှာရန်

en: Search Results for: %s
my: %s အတွက် ရှာေဖွ ေတွ့ရှိမှု ရလဒ်များ

en: Select a Color
my: အေရာင်တစ်ခု ေရွးပါ

en: Semantic Personal Publishing Platform
my: Semantic ပုဂ္ဂလိက ပံုနှိပ်ြဖန့်ချိေရး ပလက်ေဖာင်း

en: Shore
my: ကမ်းစပ်

en: Showcase Sidebar
my: ရှိုးေက့စ် ေဘးဘားတန်း

en: Showcase Template
my: ရှိုးေက့စ် တန်းပလိတ်

en: Sidebar Template
my: ဆိုဒ်ဘား တန်းပလိတ်

en: Skip to primary content
my: မူလပထမ အေြကာင်းအရာသို့သွားပါ

en: Skip to secondary content
my: ဒုတိယ ဦးစားေပး အေြကာင်းအရာသို့ သွားပါ

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
my: အခင်းအကျင်း ေရွးချယ်ြပင်ဆင်ရန် ဖန်သားြပင်တွင် စုစည်းထားသည့် စိတ်ြကိုက်ေရွးချယ်ြပင်ဆင်နိုင်ေသာ အြပင်အဆင်များကို အခင်းအကျင်း အချို့မှ ေထာက်ပံ့ေပးထား တတ်ပါသည်။ အခင်းအကျင်းကို ေြပာင်းလိုက်လျှင် ထိုအခင်းအကျင်းနှင့်သာ သက်ဆိုင်ေသာ ေရွးချယ်ြပင်ဆင်စရာများမှာ ေြပာင်းလဲသွားြခင်း သို့မဟုတ် ေပျာက်သွားြခင်းများြဖစ်နိုင်ပါသည်။ သင့် လက်ရှိ အခင်းအကျင်းြဖစ်ေသာ နှစ်ဆယ် ဆယ့်တစ် သည် ေအာက်ပါ အခင်းအကျင်း ေရွးချယ်ြပင်ဆင်စရာများကို ေထာက်ပံ့ထားပါသည်။

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
my: စိတ်မေကာင်းပါ သင့် ရှာေဖွမှု စကားလံုးများနှင့် ကိုက်ညီသည်ကို မေတွ့ပါ။ အြခား ေသာချက်စကားလံုးများကို သံုးြပီး ြပန်ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: Status
my: အေြခအေန

en: Tag Archives: %s
my: စကားစုတွဲ မှတ်တမ်းများ : %s

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
my: WordPress အတွက် ၂၀၁၁ အခင်းအကျင်းသည် ေခတ်ဆန် ေပါ့ပါး၍ ြပုြပင်ေြပာင်းလဲရန် လွယ်ကူသည်။ စိတ်ြကိုက် မီနူး၊ ေခါင်းစီးရုပ်ပံုနှင့် ေနာက်ခံတို့ကို သင့်စိတ်ြကိုက်ြပုလုပ်ြပီး -- အေမှာင်နှင့် အလင်း အေရာင်အတွဲအစပ်နှစ်မျိုး၊ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စိတ်ြကိုက်အေရာင် နှင့် ေနရာချပံုစံ သံုးမျိုးကိုေရွးချယ်နိုင်သည့် အခင်းအကျင်း ေရွးချယ်ြပင်ဆင်ရန်သို့ ထပ်မံသွားေရာက် ြပင်ဆင်နိုင်သည်။ နှစ်ဆယ် ဆယ့်တစ်တွင် သင့်အေကာင်းဆံုး ေရးသားချက်များ၊ များြပားလှေသာ ဝစ်ဂျက်များ (ေဘးဘား၊ ေအာက်ေြခ ဧရိယာသံုးခုနှင့် ရှိုးေက့စ်စာမျက်နှာ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ) ၊နှင့် သင့် စကားချပ်၊ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ၊ ကိုးကားချက်စာပိုဒ်၊ သို့မဟုတ် အေြခအေနြပ စာမူတို့ကို ေဖာ်ြပေပးမည့် စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်နိုင်ေသာ "ေပါ်ပင်အေြကာင်းအရာ" ဝစ်ဂျက်တို့ကို ေဖာ်ြပထားရန် သင့်ေရှ့စာမျက်နှာကို ရှိုးေက့စ် စာမျက်နှာတစ်ခု အြဖစ်သို့ ပံုစံေြပာင်ေပးမည့် ရှိုးေက့စ် စာမျက်နှာ စံပံုစံ တစ်ခု တစ်ပါတည်း တပ်ဆင်ပါရှိပါသည်။ အထူးဦးစားေပး ရုပ်ပံုများ ( စာမူများနှင့် စာမျက်နှာများတွင် စိတ်ြကိုက် ေခါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပံုအြဖစ်နှင့် အထူးဦးစားေပး "အေရးြကီး" စာမူများတွင် ရုပ်ပံုအြကီးအြဖစ်သံုးသည် ) ၊နှင့် ၆ မျိုးေသာ စာမူပံုစံများအတွက် ကွဲြပားေသာ အထူး စတိုင်များ၊ စီမံအုပ်ချုပ်သူအတွက် အယ်ဒီတာနှင့် ပံုနှိပ်ြခင်းအတွက် စတိုင်များ ပါဝင်ပါသည်။

en: The sidebar for the optional Showcase Template
my: ေရွးချယ်နိုင်ေသာ ရှိုးေက့စ် တန်းပလိတ် အတွက် ေဘးဘားတန်း

en: Theme Options
my: အခင်းအကျင်း<br />ေရွးချယ်စရာများ

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: ဒီအေြကာင်းအရာကို <a href="%6$s">%5$s</a> က ေရးသားခဲ့သည်။ <a href="%3$s" title="%4$s သို့ အြမဲလိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲလိပ်စာကို</a> စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ပါ

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: ဒီေရးသားချက်ကို <a href="%6$s">%5$s</a> က %1$s တွင် ေရးသားခဲ့ြပီး %2$s စကားစုြဖင့် တွဲထားသည်။ <a href="%3$s" title="%4$s သို့ အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာကို</a> စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ပါ။

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: ဒီအေြကာင်းအရာကို %1$s တွင် ေရးသားခဲ့ြပီး %2$s ြဖင့် စကားစုတွဲချိတ်ထားသည်။ <a href="%3$s" title="%4$s ချိတ်ဆက်လိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a> ကို စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ထည့်သွင်းပါ။

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: ဒီေရးသားချက်ကို <a href="%6$s">%5$s</a> မှ %1$s တွင် ေရးသားခဲ့သည်။ <a href="%3$s" title="%4$s သို့ အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာကို</a> စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ပါ။

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my: ဒီအေြကာင်းအရာကို %1$s တွင် ေရးသားခဲ့သည်။ <a href="%3$s" title="%4$s ချိတ်ဆက်လိပ်စာ" rel="bookmark">အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a> ကို စာအုပ်မှတ်ြပုလုပ်ထည့်သွင်းပါ။

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
my[0]: ဒီြပခန်းတွင် <a %1$s>ဓါတ်ပံု %2$s ပံု </a>ပါဝင်သည်။
my[1]: ဒီြပခန်းတွင် <a %1$s>ဓါတ်ပံု %2$s ပံု </a>ပါဝင်သည်။

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
my: ဒါက နည်းနည်း ရှက်ဖို့ေကာင်းတယ် မဟုတ်ဘူးလား ?

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
my: ဒီစာမူကို စကားဝှက်ြဖင့် ပိတ်ထားသည်။ မှတ်ချက်များကို ြကည့်ရန် စကားဝှက်ြဖည့်သွင်းပါ။

en: Title:
my: ေခါင်းစဉ် :

en: Trolley
my: ထေရာ်လီ

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
my: လ အလိုက်မှတ်တမ်းများတွင် ရှာြကည့်ပါ။ %1$s

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
my: လတ်တေလာ စာမူချိတ်ဆက်မှုလိပ်စာများ၊ စကားချပ်၊ အေြခအေန၊ နှင့် ကိုးကားချက်များကို စာရင်းြပုစုထားရန် ဒီဝစ်ဂျက်ကို သံုးပါ

en: View all posts by %s
my: %s ေရးေသာ စာမူအားလံုးကို ြကည့်ရန်

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: %s ၏ စာမူအားလံုးကို ြကည့်ရန် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Wheel
my: ဘီး

en: Willow
my: မိုးမခပင်

en: Yearly Archives: %s
my: နှစ်အလိုက် မှတ်တမ်းများ : %s

en: Your comment is awaiting moderation.
my: သင့်မှတ်ချက်သည် စစ်ေဆးမှု ခံယူရန် ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်။

[ctx: comments number]
en: 1
my: ၁

en: the WordPress team
my: WordPress အဖွဲ့
