Themes - OnePress - en to sv_SE translation catalogue (408 entries)

en: #about
sv_SE: #om

en: #contact
sv_SE: #kontakt

en: #services
sv_SE: #tjänster

en: % Comments
sv_SE: % kommentarer

en: %1$s action required | %1$s actions required
sv_SE[0]: %1$s åtgärd krävs
sv_SE[1]: %1$s åtgärder krävs

en: %1$s theme by %2$s
sv_SE: Tema %1$s från %2$s

en: %1$s you will need to install and activate the %2$s plugin first.
sv_SE: %1$s du måste installera och aktivera tillägget %2$s först.

en: %s supports the Theme Customizer for all theme settings. Click "Customize" to start customize your site.
sv_SE: %s stöder verktyget Anpassa för alla temainställningar. Välj "Anpassa" för att börja anpassa utseendet på din webbplats.

en: (Edit)
sv_SE: (Redigera)

en: 1 Column
sv_SE: 1 kolumn

en: 1 Comment
sv_SE: 1 kommentar

en: 2 Columns
sv_SE: 2 kolumner

en: 3 Columns
sv_SE: 3 kolumner

en: 4 Columns
sv_SE: 4 kolumner

en: <h4 class="customizer-group-heading-message">Drag &amp; Drop Section Orders</h4><p class="customizer-group-heading-message">Check out the <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> version for full control over the frontpage SECTIONS ORDER!</p><h4 class="customizer-group-heading-message">Advanced Section Styling</h4><p class="customizer-group-heading-message">Check out the <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> version for full control over the section styling which includes background color, image, video, parallax effect, custom style and more ...</p>
sv_SE: <h4 class="customizer-group-heading-message">Dra-&amp;-släpp sektionsordningen</h4><p class="customizer-group-heading-message">Kolla in <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a>-versionen för full kontroll över sektionsordningen på förstasidan!</p><h4 class="customizer-group-heading-message">Avancerade utseendeinställningar för sektioner</h4><p class="customizer-group-heading-message">Se <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a>-versionen för full kontroll över sektioners utseende, vilket inkluderar bakgrundsfärg, bilder, videoklipp, parallax-effekt, anpassad CSS och mer ...</p>

en: About Us
sv_SE: Om oss

en: About content page
sv_SE: Om-sidans innehåll

en: Active Now
sv_SE: Aktiv nu

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add an item
sv_SE: Lägg till ett objekt

en: Address
sv_SE: Adress

en: After number
sv_SE: Efter nummer

en: All
sv_SE: Alla

en: Apply for front page template only.
sv_SE: Använd endast för förstasidesmallar.

en: Apply header cover settings for single product.
sv_SE: Använd sidhuvudets fullbreddsinställningar för en enskild produkt.

en: Are you sure want to copy ?
sv_SE: Är du säker på att du vill kopiera?

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Author
sv_SE: Författare

en: Back To Top
sv_SE: Tillbaka till toppen

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background Images
sv_SE: Bakgrundsbilder

en: Background Overlay Color
sv_SE: Bakgrundsfärg helsidesläge

en: Background image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Before number
sv_SE: Före nummer

en: Below Hero Slider
sv_SE: Under hero-slider

en: Blog Posts
sv_SE: Blogginlägg

en: Bulk Edit for WooCommerce
sv_SE: Massredigera för WooCommerce

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button #1 Link
sv_SE: Länk Knapp #1

en: Button #1 Text
sv_SE: Text Knapp #1

en: Button #1 style
sv_SE: Utseende Knapp #1

en: Button #2 Link
sv_SE: Länk Knapp #2

en: Button #2 Text
sv_SE: Text Knapp #2

en: Button #2 style
sv_SE: Utseende knapp #2

en: Button Primary
sv_SE: Primär knapp

en: Button Secondary
sv_SE: Sekundär knapp

en: By default navigation label is section title.
sv_SE: Som standard är navigeringsetiketten sektionsrubrik.

en: Carousel
sv_SE: Karusell

en: Category to show
sv_SE: Kategori att visa

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Center vertical align for menu
sv_SE: Centrera meny vertikalt

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Change homepage page template
sv_SE: Ändra startsidans mall

en: Check this box to disable all element animation when scroll.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att inaktivera alla animationer vid skrollning.

en: Check this box to disable sticky header when scroll.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att inaktivera klistrat sidhuvud vid skrollning.

en: Check this box to disable the page title bar on all pages.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att inaktivera sidtitelpanelen på alla sidor.

en: Check this box to hide contact form.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att dölja kontaktformuläret.

en: Check this box to hide footer back to top button.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att dölja högst upp-knappen i sidfoten.

en: Check this box to hide footer newsletter form.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att dölja nyhetsbrevsformuläret.

en: Check this box to hide footer social section.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att dölja sektionen sociala medier i sidfoten.

en: Check this box to hide this section.
sv_SE: Kryssa i denna ruta för att dölja denna sektion.

en: Check this box to make hero section full screen.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att visa Hero-innehåll i helskärmsläge.

en: Check this box to show post thumbnail on single post.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att visa inläggsminiatyrer för enskilda inlägg.

en: Check this box to show single post meta such as post date, author, category,...
sv_SE: Bocka i denna ruta för att visa enskilda inläggs metadata, som t ex datum, författare, kategori, m m.

en: Check this if you want to disable default google fonts in theme.
sv_SE: Kryssa i om du vill inaktivera standardtypsnitt från Google Fonts i temat.

en: Child theme uses it's own theme setting name, would you like to copy setting data from parent theme to this child theme?
sv_SE: Barntemat använder ett eget namn för inställningar, vill du kopiera över inställningsdata från modertemat till detta barntema?

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Color
sv_SE: Färg

en: Comment Count
sv_SE: Antal kommentarer

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentarsnavigering

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

en: Contact Box Title
sv_SE: Titel kontaktformulär

en: Contact Form Shortcode.
sv_SE: Kortkod kontaktformulär.

en: Contact Text
sv_SE: Kontakttext

en: Contained
sv_SE: Innesluten

en: Content Text
sv_SE: Innehållstext

en: Copy now
sv_SE: Kopiera nu

en: Copyright %1$s %2$s %3$s
sv_SE: Upphovsrätt %1$s %2$s %3$s

en: Counter content
sv_SE: Innehåll räknare

en: Create a support ticket
sv_SE: Skapa supportärende

en: Custom
sv_SE: Anpassa

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Link
sv_SE: Anpassad länk

en: Custom excerpt length
sv_SE: Anpassad utdragslängd

en: Custom footer %s columns width
sv_SE: Anpassad kolumnbredd för sidfot %s

en: Custom footer 1 column width
sv_SE: Anpassad kolumnbredd för sidfot 1

en: Custom icon
sv_SE: Anpassad ikon

en: Custom navigation label
sv_SE: Anpassad navigeringsetikett

en: Danger
sv_SE: Fara

en: Date
sv_SE: Datum

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default, inside container
sv_SE: Standard, inuti behållare

en: Demo Import
sv_SE: Importera demo

en: Descending
sv_SE: Fallande

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Disable Google Fonts
sv_SE: Inaktivera Google Fonts

en: Disable Page Title bar?
sv_SE: Inaktivera sidtitelpanel?

en: Disable Preload Icon
sv_SE: Inaktivera förladdad ikon

en: Disable Sticky Header?
sv_SE: Inaktivera klistrat sidhuvud

en: Disable animation effect?
sv_SE: Inaktivera animerad skrollning

en: Disable archive prefix
sv_SE: Inaktivera arkivprefix

en: Disable footer widgets
sv_SE: Inaktivera sidfotswidgetar

en: Disable the section navigation on mobile
sv_SE: Inaktivera sektionsnavigeringen på mobil

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Display
sv_SE: Visa

en: Display Layout
sv_SE: Visningslayout

en: Display featured image as header cover.
sv_SE: Visa utvald bild som sidhuvudets fullbredd.

en: Display page excerpt as header cover description.
sv_SE: Visa sidutdrag som sidhuvudets beskrivning i fullbredd.

en: Dots color
sv_SE: Punktfärg

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Email
sv_SE: E-post

en: Enable Image Link
sv_SE: Aktivera bildlänk

en: Enable Lightbox
sv_SE: Aktivera lightbox

en: Enable in section navigation
sv_SE: Aktivera i sektionsnavigering

en: Enable navigation labels
sv_SE: Aktivera navigeringsetiketter

en: Enable parallax effect (apply for first BG image only)
sv_SE: Aktivera parallax-effekt (använd endast på första bakgrundsbilden)

en: Enter int numbers and sum of them must smaller or equal 12, separated by "+"
sv_SE: Ange hela nummer med en summa lägre än eller lika med 12, avgränsade av "+"

en: Enter your e-mail address
sv_SE: Ange din e-postadress

en: FameThemes Demo Importer
sv_SE: Importera Famethemes exempelinnehåll

en: Famethemes Demo Importer
sv_SE: Importera Famethemes exempeldata

en: Features
sv_SE: Funktioner

en: Features Layout Setting
sv_SE: Inställningar funktionslayout

en: Features content
sv_SE: Utvalt innehåll

en: Footer %s
sv_SE: Sidfot %s

en: Footer Copyright
sv_SE: Upphovsrätt i sidfot

en: Footer Socials
sv_SE: Sociala medier i sidfot

en: Footer Widgets
sv_SE: Sidfotwidgetar

en: Free vs PLUS
sv_SE: Jämför gratis med PLUS

en: From Theme
sv_SE: Från tema

en: Frontpage
sv_SE: Startsida

en: Full Page Content
sv_SE: Innehåll helsida

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Full Width - Contained Content
sv_SE: Fullbredd - lådlayout

en: Full Width - Stretched Content
sv_SE: Fullbredd - utdraget innehåll

en: Full content
sv_SE: Fullständigt innehåll

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: Get OnePress Plus now!
sv_SE: Skaffa OnePress Plus nu!

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Get in touch
sv_SE: Kontakta oss

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Having Trouble, Need Support?
sv_SE: Har du problem och behöver support?

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Header Position
sv_SE: Sidhuvudets position

en: Header Transparent
sv_SE: Transparent sidhuvud

en: Header Width
sv_SE: Sidhuvudets bredd

en: Hero Background Media
sv_SE: Hero-bakgrundsbilder

en: Hero Content Layout
sv_SE: Layout Hero-innehåll

en: Hero Settings
sv_SE: Inställningar Hero

en: Hey.
sv_SE: Hej.

en: Hide Footer Newsletter?
sv_SE: Dölj nyhetsbrevsformuläret i sidfoten

en: Hide Footer Social?
sv_SE: Dölj sociala medier i sidfot

en: Hide breadcrumb.
sv_SE: Dölj synliga sökvägar.

en: Hide contact form completely.
sv_SE: Dölj kontaktformuläret.

en: Hide footer back to top?
sv_SE: Dölj högst upp-knappen i sidfoten

en: Hide footer.
sv_SE: Dölj sidfot.

en: Hide header.
sv_SE: Dölj sidhuvud

en: Hide item title
sv_SE: Dölj objektets titel

en: Hide page title area.
sv_SE: Dölj området sidtitel.

en: Hide placeholder if the post thumbnail not exists.
sv_SE: Dölj platshållare om inläggsminiatyr inte finns.

en: Hide post categories
sv_SE: Dölj inläggskategorier

en: Hide site tagline
sv_SE: Dölj webbplatsens slogan

en: Hide site title
sv_SE: Dölj webbplatsens rubrik

en: Hide this section?
sv_SE: Dölj denna sektion?

en: Hide thumbnail placeholder
sv_SE: Dölj platshållare för miniatyr

en: Highlight Projects
sv_SE: Markera projekt

en: Home
sv_SE: Hem

en: Hooray! There are no required actions for you right now.
sv_SE: Hurra! Det finns inget på att-göra-listan just nu.

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: If you use logo and your logo is too tall, check this box to auto vertical align menu.
sv_SE: Bocka i denna ruta för att automatiskt justera menyn om du använder en logga och loggan är för hög.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Import Demo Data
sv_SE: Importera demodata

en: In order to change homepage section contents, you will need to set template "Frontpage" for your homepage.
sv_SE: För att kunna ändra innehåll i startsidesektioner måste du ställa in mallen "Frontpage" för din startsida.

en: In order to have the one page look for your website, please go to Customize -&gt; Static Front Page and switch "Front page displays" to "A static page".
sv_SE: För att aktivera ensideslayout på webbplatsen, gå till Anpassa -&gt; Statisk förstasida och ändra "Förstasidan visar" till "En statisk sida".

en: Install Now
sv_SE: Installera nu

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
sv_SE: Det verkar som om inget hittades på denna plats. Kanske prova någon av länkarna nedan eller söka?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sv_SE: Det verkar som att vi inte kan hitta det du letar efter. Prova att göra en sökning.

en: It should be your blog page link.
sv_SE: Den bör vara en länk till din inläggssida.

en: Item
sv_SE: Objekt

en: Item Spacing
sv_SE: Objektavstånd

en: Item content source
sv_SE: Källa för objektinnehåll

en: Join our Newsletter
sv_SE: Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

en: Justified
sv_SE: Justerad

en: Keep %s updated
sv_SE: Håll %s uppdaterad

en: Keep Updated
sv_SE: Håll dig uppdaterad

en: Label Background
sv_SE: Etikettbakgrund

en: Label Color
sv_SE: Etikettfärg

en: Large Text
sv_SE: Stor text

en: Latest News
sv_SE: Senaste nytt

en: Layout Settings
sv_SE: Layoutinställningar

en: Layout columns
sv_SE: Layoutkolumner

en: Leave a comment
sv_SE: Lämna en kommentar

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left Sidebar
sv_SE: Vänster sidopanel

en: Left sidebar
sv_SE: Vänster sidopanel

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: Link Hover Color
sv_SE: Länkfärg vid hovring

en: Link to single page
sv_SE: Länk till enskild sida

en: Logo Height In Pixel
sv_SE: Höjd på logga i pixel

en: MailChimp Action URL
sv_SE: MailChimp Action-URL

en: Make hero section full screen
sv_SE: Hero i fullskärm

en: Map
sv_SE: Karta

en: Masonry
sv_SE: Mosaik

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Item Padding
sv_SE: Inre marginal menyval

en: Menu Link Color
sv_SE: Färg för menylänk

en: Menu Link Hover/Active BG Color
sv_SE: Färg länkhovring/aktiv bakgrundsfärg i meny

en: Menu Link Hover/Active Color
sv_SE: Färg länkhovring/aktiv länk i meny

en: More News Button Text
sv_SE: Knapptext för Fler nyheter

en: Most Used Categories
sv_SE: Mest använda kategorier

en: Need any help to setup and configure %s? Please have a look at our documentations instructions.
sv_SE: Behöver du hjälp med att ställa in och anpassa %s? Ta en titt på vår dokumentation.

en: Newer Comments
sv_SE: Nyare kommentarer

en: Newsletter Form Title
sv_SE: Titel för nyhetsbrevsformuläret

en: No Sidebar
sv_SE: Ingen sidopanel

en: No sidebar
sv_SE: Ingen sidopanel

en: Nothing Found
sv_SE: Inget hittades

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number footer columns to display.
sv_SE: Antal sidfotskolumner att visa.

en: Number items
sv_SE: Antal objekt

en: Number of post to show
sv_SE: Antal inlägg att visa

en: Older Comments
sv_SE: Äldre kommentarer

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo;
sv_SE: Ett svar på ”%2$s”

en: OnePress Dashboard
sv_SE: Översikt OnePress

en: OnePress Documentation
sv_SE: Dokumentation OnePress

en: OnePress Plus Available! Take a look
sv_SE: OnePress Plus tillgängligt! Ta en titt

en: OnePress Theme
sv_SE: Tema OnePress

en: OnePress Theme %s
sv_SE: OnePress-temat %s

en: OnePress is a creative and flexible WordPress ONE PAGE theme well suited for business, portfolio, digital agency, product showcase, freelancers websites.
sv_SE: OnePress är ett kreativt och flexibelt WordPress-tema av ensidestyp ("One Page"). Det passar till webbplatser för: företag, portfolios, digitala byråer, produktförsäljning, samt frilansare.

en: OnePress is an outstanding creative and flexible WordPress one page theme well suited for business website, portfolio, digital agency, product showcase, freelancers and everyone else who appreciate good design. The theme overall is an elegant and classic one, a fine example of Bootstrap 4 WordPress theme which compatibility with latest version of WooCommerce. (Live preview : https://demos.famethemes.com/onepress)
sv_SE: OnePress är ett enastående kreativt och flexibelt WordPress-ensidtema som passar väl för företagswebbplats, portfölj, digital agentur, produktutställning, frilansare och alla andra som uppskattar bra design. Temat övergripande är ett elegant och klassiskt, ett bra exempel på Bootstrap 4 WordPress-tema vilket är kompatibelt med den senaste versionen av WooCommerce. (Live förhandsgranskning: https://demos.famethemes.com/onepress)

en: Only apply when transparent header option is checked.
sv_SE: Använd endast när alternativet transparent sidhuvud är aktiverat.

en: Only set if display site tagline.
sv_SE: Används endast om webbplatsens slogan visas.

en: Only set if you don't use an image logo.
sv_SE: Tillämpa endast om du inte använder en egen logga.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sv_SE: Hoppsan! Den sidan kan inte hittas.

en: Open Button #1 In New Window
sv_SE: Öppna knapp #1 i ett nytt fönster

en: Open Button #2 In New Window
sv_SE: Öppna knapp #2 i ett nytt fönster

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
sv_SE: på

en: Order
sv_SE: Sortering

en: Order By
sv_SE: Sortera efter

en: Order by Page Order
sv_SE: Sortera efter sidordning

en: Our Clients
sv_SE: Våra klienter

en: Our Numbers
sv_SE: Våra nummer

en: Our Services
sv_SE: Våra tjänster

en: Our Team
sv_SE: Vårt team

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Padding Bottom
sv_SE: Padding botten

en: Padding Bottom:
sv_SE: Padding botten:

en: Padding Top
sv_SE: Padding toppen

en: Padding Top:
sv_SE: Padding toppen:

en: Padding left and right for Navigation items (pixels).
sv_SE: Inre marginal höger och vänster för menyval i pixlar.

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page Excerpt
sv_SE: Sidutdrag

en: Page Settings
sv_SE: Sidinställningar

en: Page Title Alignment
sv_SE: Justering för sidrubrik

en: Page Title Area
sv_SE: Sidtitelpanel

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Paste Youtube or Vimeo url here
sv_SE: Klistra in YouTube- eller Vimeo-URL:er här

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Post author
sv_SE: Inläggsförfattare

en: Posted in %1$s
sv_SE: Publicerad i %1$s

en: Pricing Table
sv_SE: Pristabell

en: Primary
sv_SE: Primär

en: Primary Color
sv_SE: Primär färg

en: Primary Menu
sv_SE: Primär meny

en: Random order
sv_SE: Slumpmässig sortering

en: Read More Link
sv_SE: ”Läs mer”-länk

en: Read More Text
sv_SE: ”Läs mer”-text

en: Read Our Blog
sv_SE: Läs vår blogg

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%1$s">Kom igång här</a>.

en: Recommend Plugins
sv_SE: Rekommenderade tillägg

en: Recommended Actions
sv_SE: Rekommenderade åtgärder

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Responsive Menu Button Color
sv_SE: Färg responsiv menyknapp

en: Retina Logo
sv_SE: Retina-logga

en: Right
sv_SE: Höger

en: Right Sidebar
sv_SE: Höger sidopanel

en: Right sidebar
sv_SE: Höger sidopanel

en: Rotating Text Background
sv_SE: Roterande textbakgrund

en: Rotating Text Color
sv_SE: Roterande textfärg

en: Row Height
sv_SE: Radhöjd

en: Save time by import our demo data, your website will be set up and ready to customize in minutes. %s
sv_SE: Spara tid genom att importera vår exempeldata, på detta vis blir din webbplats klar att ställas in och anpassas på bara några minuter. %s

en: Scroll to top when click to the site logo or site title, only apply on front page.
sv_SE: Rulla till toppen vid klick på webbplatsens logga eller webbplatsrubriken, tillämpas endast på startsida.

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

en: Secondary Color
sv_SE: Sekundär färg

en: Section Content
sv_SE: Innehåll sektion

en: Section Description
sv_SE: Beskrivning för sektion

en: Section ID:
sv_SE: Sektions-ID:

en: Section Order & Styling
sv_SE: Sektionsordning & utseende

en: Section Settings
sv_SE: Inställningar sektion

en: Section Subtitle
sv_SE: Underrubrik sektion

en: Section Title
sv_SE: Rubrik sektion

en: Section heading
sv_SE: Rubrik sektion

en: Section subtitle
sv_SE: Underrubrik sektion

en: Section: About
sv_SE: Sektion: Om

en: Section: Call to Action
sv_SE: Sektion: uppmaning till åtgärd

en: Section: Clients
sv_SE: Sektion: Klienter

en: Section: Contact
sv_SE: Sektion: Kontakt

en: Section: Counter
sv_SE: Sektion: Räknare

en: Section: Features
sv_SE: Sektion: Funktioner

en: Section: Gallery
sv_SE: Sektion: Galleri

en: Section: Hero
sv_SE: Sektion: Hero

en: Section: Map
sv_SE: Sektion: Karta

en: Section: News
sv_SE: Sektion: Nyheter

en: Section: Pricing
sv_SE: Sektion: Priser

en: Section: Projects
sv_SE: Sektion: Projekt

en: Section: Services
sv_SE: Sektion: Tjänster

en: Section: Slider
sv_SE: Sektion: Bildspel

en: Section: Team
sv_SE: Sektion: Team

en: Section: Testimonials
sv_SE: Sektion: Omdömen

en: Section: Video Lightbox
sv_SE: Sektion: Video-lightbox

en: Sections Navigation
sv_SE: Sektionsnavigering

en: Security check!
sv_SE: Säkerhetskontroll!

en: Select Gallery Page
sv_SE: Välj gallerisida

en: Select Gallery Source
sv_SE: Välj gallerikälla

en: Select a page
sv_SE: Välj en sida

en: Select member
sv_SE: Välj medlem

en: Select page
sv_SE: Välj sida

en: Service content
sv_SE: Innehåll tjänster

en: Services Layout Settings
sv_SE: Inställningar för tjänstlayout

en: Set your homepage page template to "Frontpage".
sv_SE: Välj mallen ”Frontpage” till din startsida.

en: Setup front page displays
sv_SE: Ställ in visning för förstasidan

en: Show single post meta
sv_SE: Visa metadata för enskilda inlägg

en: Show single post thumbnail
sv_SE: Visa inläggsminiatyrer för enskilda inlägg

en: Sidebar
sv_SE: Sidopanel

en: Single Post
sv_SE: Enskilt inlägg

en: Site Colors
sv_SE: Webbplatsfärger

en: Site Layout
sv_SE: Webbplatslayout

en: Site Layout, apply for all pages, exclude home page and custom page templates.
sv_SE: Webbplatslayout, tillämpa för alla sidor, exkludera startsida och anpassade sidmallar.

en: Site Tagline Color
sv_SE: Webbplatsens sloganfärg

en: Site Title Color
sv_SE: Webbplatsens rubrikfärg

en: Skip to content
sv_SE: Hoppa till innehåll

en: Slider
sv_SE: Bildspel

en: Slider animation speed
sv_SE: Hastighet för bildspelsanimation

en: Slider duration speed
sv_SE: Tidslängd för bildspel

en: Small Text
sv_SE: Liten text

en: Social Footer Title
sv_SE: Titel för sociala medier i sidfot

en: Social network
sv_SE: Sociala nätverk

en: Socials
sv_SE: Sociala

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Inget matchade dina söktermer. Försök igen med några andra nyckelord.

en: Start Customize
sv_SE: Börja anpassa

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: Success
sv_SE: Lyckades

en: Support for %s WordPress theme is conducted through FameThemes support ticket system.
sv_SE: Support för WordPress-temat %s sköts via FameThemes supportkanal.

en: Switch "Front page displays" to "A static page"
sv_SE: Byt "Förstasidan visar" till "En statisk sida"

en: Tagged %1$s
sv_SE: Märkt %1$s

en: Team Layout Settings
sv_SE: Inställningar för teamlayout

en: Team members
sv_SE: Teammedlemmar

en: Testimonials
sv_SE: Omdömen

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Rotating Guide: Put your rotate texts separate by "|" into <span class="js-rotating">...</span>, go to Customizer -> Theme Options -> Section: Hero -> Hero Settings to control rotate animation.
sv_SE: Guide roterande text: Skriv dina olika texter och separera varje text med tecknet "|" i <span class="js-rotating">...</span>, gå sedan till Anpassa -> Temaalternativ -> Sektion: Hero -> Hero-inställningar för att ställa in animation.

en: Text animation
sv_SE: Textanimation

en: Text animation speed
sv_SE: Hastighet för textanimation

en: The amount of time in between slides, expressed as the number of milliseconds.
sv_SE: Tid mellan bilder i bildspelet, i millisekunder (tusendelar av en sekund).

en: The delay between the changing of each phrase in milliseconds.
sv_SE: Fördröjning mellan varje textbyte i millisekunder (tusendelar av en sekund).

en: The hero content padding bottom in percent (%).
sv_SE: Nedre marginal för Hero-innehåll i procent (%).

en: The hero content padding top in percent (%).
sv_SE: Övre marginal för Hero-innehåll i procent (%).

en: The page cover padding bottom in percent (%).
sv_SE: Nedre inre marginal för sidans fullbreddsinnehåll i procent (%).

en: The page cover padding top in percent (%).
sv_SE: Övre inre marginal för sidans fullbreddsinnehåll i procent (%).

en: The social profiles specified below will be displayed in the footer of your site.
sv_SE: Sociala profiler som specifierats nedan kommer visas i sidfoten på din webbplats.

en: Theme Customizer
sv_SE: Anpassa tema

en: Theme Documentation
sv_SE: Temats dokumentation

en: Theme Options
sv_SE: Temaalternativ

en: This is the speed at which the image will fade in. Integers in milliseconds are accepted.
sv_SE: Detta är hastigheten som bilden ska tonas in med. Ange nummer i millisekunder (tusendelar av en sekund).

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: To Theme
sv_SE: Till tema

en: Top
sv_SE: Toppen

en: Transparent Logo
sv_SE: Transparent logga

en: Transparent Logo Height in Pixel
sv_SE: Höjd transparent logga i pixlar

en: Transparent Retina Logo
sv_SE: Transparent retina-logga

en: Transparent Site Tagline Color
sv_SE: Färg för transparent webbplatsslogan

en: Transparent Site Title Color
sv_SE: Färg för transparent webbplatstitel

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
sv_SE: Prova att leta i månadsarkiven. %1$s

en: Upgrade to %1s to unlock this feature.
sv_SE: Uppgradera till %1s för att låsa upp den här funktionen.

en: Upgrade to <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> to be able to add more items and unlock other premium features!
sv_SE: Uppgradera till <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> för att kunna lägga till fler objekt och låsa upp andra premium-funktioner!

en: User media
sv_SE: Användarinnehåll

en: Video url
sv_SE: Video-URL

en: View More
sv_SE: Visa mer

en: Want to add <strong>background video</strong> for hero section? Upgrade to <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> version.
sv_SE: Vill du lägga till en <strong>bakgrundsvideo</strong> för hero-sektionen? Uppgradera till <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a>-versionen.

en: Warning
sv_SE: Varning

en: We are <span class="js-rotating">OnePress | One Page | Responsive | Perfection</span>
sv_SE: Vi är <span class="js-rotating">OnePress | Ensideslayout | Responsiv | Perfekt</span>

en: Welcome to OnePress - Version %1s
sv_SE: Välkommen till OnePress - version %1s

en: Welcome! Thank you for choosing %1$s! To fully take advantage of the best our theme can offer please make sure you visit our <a href="%2$s">Welcome page</a>
sv_SE: Welcome! Tack för att du har valt %1$s. För att få ut det bästa av vad vårt tema kan erbjuda dig, besök vår <a href="%2$s">välkomstsida</a>.

en: Why choose Us
sv_SE: Varför välja oss

en: Widget Title Color
sv_SE: Rubrikfärg på widget

en: WooCommerce Sidebar
sv_SE: Sidopanel WooCommerce

en: You can install %1$s plugin and go to Customizer &rarr; Section: Contact &rarr; Section Content to show a working contact form here.
sv_SE: Du kan installera tillägget %1$s och gå till Anpassa &rarr; Sektion: Kontakt &rarr; Sektionsinnehåll för att visa ett fungerande kontaktformulär här.

en: You can use text rotate slider in this textarea too.
sv_SE: Du kan använda roterande text-bildspel i detta textfält också.

en: You're using %1$s theme, It's a child theme of OnePress
sv_SE: Du använder temat %1$s, det är ett barntema till OnePress

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar inväntar granskning.

en: Your counter label
sv_SE: Beskrivning räknare

en: Your settings were copied.
sv_SE: Dina inställningar har kopierats.

en: about
sv_SE: om

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sv_SE[0]: %1$s svar på ”%2$s”
sv_SE[1]: %1$s svar på ”%2$s”

en: contact
sv_SE: kontakt

en: counter
sv_SE: räknare

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
sv_SE: j F, Y

en: features
sv_SE: funktioner

en: gallery
sv_SE: galleri

en: hero
sv_SE: Hero

en: image
sv_SE: bild

en: news
sv_SE: nyheter

[ctx: post author]
en: by %s
sv_SE: av %s

[ctx: post date]
en: Posted on %s
sv_SE: Publicerad den %s

en: services
sv_SE: tjänster
