Themes - OnePress - en to da_DK translation catalogue (381 entries)

en: #about
da_DK: #om

en: #contact
da_DK: #kontakt

en: #services
da_DK: #tjenester

en: % Comments
da_DK: % Kommentarer

en: %1$s action required | %1$s actions required
da_DK[0]: %1$s handling påkrævet
da_DK[1]: %1$s handlinger påkrævet

en: %1$s theme by %2$s
da_DK: %1$s tema af %2$s

en: %1$s you will need to install and activate the %2$s plugin first.
da_DK: %1$s du bliver nødt til at installere og aktivere %2$s pluginet først.

en: %s supports the Theme Customizer for all theme settings. Click "Customize" to start customize your site.
da_DK: %s understøtter tematilpasseren til alle temaindstillinger. Klik "Tilpas" for at starte tilpasningen af dit websted.

en: (Edit)
da_DK: (Rediger)

en: 1 Column
da_DK: 1 kolonne

en: 1 Comment
da_DK: 1 kommentar

en: 2 Columns
da_DK: 2 kolonner

en: 3 Columns
da_DK: 3 kolonner

en: 4 Columns
da_DK: 4 kolonner

en: About Us
da_DK: Om os

en: About content page
da_DK: Om indholdsside

en: Active Now
da_DK: Aktive nu

en: Add
da_DK: TIlføj

en: Add an item
da_DK: Tilføj et element

en: Address
da_DK: Adresse

en: After number
da_DK: Efter nummer

en: All
da_DK: Alle

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
da_DK: Alle plugins blev installeret og aktiveret korrekt. %1$s

en: Apply for front page template only.
da_DK: Anvend kun på forside skabelon.

en: Are you sure want to copy ?
da_DK: Er du sikker på, at du vil kopiere?

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Back To Top
da_DK: Tilbage til top

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Background Color
da_DK: Baggrunds farve

en: Background Image
da_DK: Baggrunds billede

en: Background Images
da_DK: Baggrunds billeder

en: Background Overlay Color
da_DK: Overlæggende baggrunds farve

en: Background image
da_DK: Baggrunds billede

en: Before number
da_DK: Før nummer

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
da_DK[0]: Starter aktivering af plugin
da_DK[1]: Starter aktivering af plugins

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
da_DK[0]: Starter installationen af plugin
da_DK[1]: Starter installationen af plugin'er

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
da_DK[0]: Begynder opdateringen af plugin
da_DK[1]: Begynder opdateringen af plugins

en: Below Hero Slider
da_DK: Under Hero Slider

en: Button
da_DK: Knap

en: Button #1 Link
da_DK: Knap #1 link

en: Button #1 Text
da_DK: Knap #1 tekst

en: Button #1 style
da_DK: Knap #1 stil

en: Button #2 Link
da_DK: Knap #2 link

en: Button #2 Text
da_DK: Knap #2 tekst

en: Button #2 style
da_DK: Knap #2 stil

en: Button Primary
da_DK: Primær knap

en: Button Secondary
da_DK: Sekundær knap

en: Carousel
da_DK: Karussel

en: Category to show
da_DK: Kategori at vise

en: Center vertical align for menu
da_DK: Centrer justering vandret for menu

en: Change
da_DK: Ændre

en: Change homepage page template
da_DK: Skift forside side skabelon

en: Check this box to disable all element animation when scroll.
da_DK: Marker denne boks for at deaktivere al animation for elementer når du ruller.

en: Check this box to disable sticky header when scroll.
da_DK: Marker denne boks for at deaktivere fastgjort sidehoved ved rulning.

en: Check this box to disable the page title bar on all pages.
da_DK: Marker denne boks for at deaktivere side titel baren på alle sider.

en: Check this box to hide contact form.
da_DK: Marker denne boks for at skjule kontakt formularen.

en: Check this box to hide footer back to top button.
da_DK: Marker denne boks for at skjule tilbage til top knap i sidefod.

en: Check this box to hide footer newsletter form.
da_DK: Marker denne boks for at skjule nyhedsbrev formular i sidefod.

en: Check this box to hide footer social section.
da_DK: Marker denne boks for at skjule sociale ikoner sektion i sidefod.

en: Check this box to hide this section.
da_DK: Marker denne boks for at skjule denne sektion.

en: Check this box to make hero section full screen.
da_DK: Marker denne boks for at gøre hero-sektionen til fuldskærm.

en: Check this box to show post thumbnail on single post.
da_DK: Marker denne boks for at vise indlæggets miniature på et enkeltindlæg.

en: Check this box to show single post meta such as post date, author, category,...
da_DK: Marker denne boks for at vise enkelt indlæggets meta, såsom udgivelsesdato, forfatter, kategori,...

en: Check this if you want to disable default google fonts in theme.
da_DK: Marker dette hvis du vil deaktiver standard google skrifttyper i tema.

en: Child theme uses it's own theme setting name, would you like to copy setting data from parent theme to this child theme?
da_DK: Undertema anvender deres egne temanavne. Vil du kopier data indstillingerne fra overtemaet til dette undertema?

en: Close
da_DK: Luk

en: Color
da_DK: Farve

en: Comment Count
da_DK: Antal kommentarer

en: Comment navigation
da_DK: Kommentar navigation

en: Comments are closed.
da_DK: Der er lukket for kommentarer.

en: Contact Box Title
da_DK: Kontakt boks titel

en: Contact Text
da_DK: Kontakt tekst

en: Contained
da_DK: Indeholdt

en: Content Align
da_DK: Indholds justering

en: Content Text
da_DK: Indhold Tekst

en: Copy now
da_DK: Kopier nu

en: Counter content
da_DK: Tæller indhold

en: Custom CSS
da_DK: Tilpasset CSS

en: Custom Link
da_DK: Tilpasset link

en: Custom footer %s columns width
da_DK: Tilpasset sidefod %s kolonne bredde

en: Custom footer 1 column width
da_DK: Tilpasset sidefod 1 kolonne bredde

en: Custom icon
da_DK: Tilpasset ikon

en: Danger
da_DK: Fare

en: Date
da_DK: Dato

en: Default
da_DK: Standard

en: Default, inside container
da_DK: Standard, inde i kasse

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Description
da_DK: Forklaring

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Disable Google Fonts
da_DK: Deaktiver google skrifttyper

en: Disable Page Title bar?
da_DK: Deaktiver side titel bar?

en: Disable Preload Icon
da_DK: Deaktiver forudindlæst ikon

en: Disable Sticky Header?
da_DK: Deaktiver fastgjort sidehoved?

en: Disable animation effect?
da_DK: Deaktiver animations effekt?

en: Disable footer widgets
da_DK: Deaktiver sidefod widgets

en: Dismiss
da_DK: Luk

en: Display
da_DK: Visning

en: Display Layout
da_DK: Visnings layout

en: Display featured image as header cover.
da_DK: Viser udvalgt billede som sidehoved cover.

en: Display page excerpt as header cover description.
da_DK: Viser side uddrag som sidehoved cover beskrivelse.

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Email
da_DK: E-mail

en: Enable Lightbox
da_DK: Aktiver Lightbox

en: Enable parallax effect (apply for first BG image only)
da_DK: Aktiver parallax-effekt (anvendes kun på det første BG billede)

en: Enter int numbers and sum of them must smaller or equal 12, separated by "+"
da_DK: Indtastet int numre og summen af dem skal være mindre eller lig med 12, adskil med "+"

en: Enter your e-mail address
da_DK: Indtast din e-mail adresse

en: FameThemes Demo Importer
da_DK: FameThemes demo importeringsværktøj

en: Famethemes Demo Importer
da_DK: Famethemes demo importeringsværktøj

en: Features
da_DK: Funktioner

en: Features Layout Setting
da_DK: Udvalgt layout indstillinger

en: Features content
da_DK: Udvalgt indhold

en: Footer %s
da_DK: Sidefod %s

en: Footer Copyright
da_DK: Copyright i sidefod

en: Footer Socials
da_DK: Sociale ikoner i sidefod

en: Footer Widgets
da_DK: Widgets i sidefod

en: Free vs PLUS
da_DK: Gratis vs PLUS

en: From Theme
da_DK: Fra tema

en: Frontpage
da_DK: Forside

en: Full Page Content
da_DK: Fuld side indhold

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Full Width - Contained Content
da_DK: Fuld bredde - Indhold anbragt heri

en: Full Width - Stretched Content
da_DK: Fuld bredde - Udstrækket indhold

en: Gallery
da_DK: Galleri

en: Get OnePress Plus now!
da_DK: Få OnePress Plus nu!

en: Get Started
da_DK: Kom i gang

en: Get in touch
da_DK: Hold kontakten vedlige

en: Global
da_DK: Globale

en: Grid
da_DK: Gitter

en: Having Trouble, Need Support?
da_DK: Har du problemer? Brug for support?

en: Header
da_DK: Sidehoved

en: Header Position
da_DK: Sidehoved position

en: Header Transparent
da_DK: Sidehoved gennemsigtighed

en: Header Width
da_DK: Sidehoved bredde

en: Hero Background Media
da_DK: Hero baggrunds medier

en: Hero Content Layout
da_DK: Hero indholds layout

en: Hero Settings
da_DK: Hero indstillinger

en: Hey.
da_DK: Hej.

en: Hide Footer Newsletter?
da_DK: Skjul nyhedsbrev i sidefod?

en: Hide Footer Social?
da_DK: Skjul social i sidefod?

en: Hide breadcrumb.
da_DK: Skjul brødkrumme.

en: Hide contact form completely.
da_DK: Skjul kontakt formularen helt.

en: Hide footer back to top?
da_DK: Skjul tilbage til toppen i sidefoden?

en: Hide footer.
da_DK: Skjul sidefod.

en: Hide header.
da_DK: Skjul sidehoved.

en: Hide item title
da_DK: Skjul elementets titel

en: Hide page title area.
da_DK: Skjul side titel område.

en: Hide site tagline
da_DK: Skjul sidens slaglinje

en: Hide site title
da_DK: Skjul sidens titel

en: Hide this section?
da_DK: Skjul denne sektion?

en: Hooray! There are no required actions for you right now.
da_DK: Hurra! Der kræves ingen handlinger fra din side lige nu.

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Icon Size
da_DK: Ikon størrelse

en: If you use logo and your logo is too tall, check this box to auto vertical align menu.
da_DK: Hvis du bruger logo og dit logo er for højt, så marker denne boks for automatisk at justere menuen vandret.

en: Image
da_DK: Billede

en: Import Demo Data
da_DK: Importer demo data

en: In order to change homepage section contents, you will need to set template "Frontpage" for your homepage.
da_DK: For at ændre forside sektionerne, skal du vælge skabelonen "Forside" til din forside.

en: In order to have the one page look for your website, please go to Customize -&gt; Static Front Page and switch "Front page displays" to "A static page".
da_DK: For at få et ensides udseende til dit websted, så gå venligst til Tilpasser -> Statisk forside og vælg "Forside viser" til "En statisk side".

en: Install Now
da_DK: Installer nu

en: Install Plugins
da_DK: Installer plugins

en: Install Required Plugins
da_DK: Installer de krævede plugins

en: Installing Plugin: %s
da_DK: Installerer plugin: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
da_DK: Det ser ud til, at intet blev fundet på denne placering. Prøv evt. et af de links herunder eller en søgning?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da_DK: Der ser ud til, at vi ikke kan finde det, du søger. Måske vil en søgning hjælpe.

en: It should be your blog page link.
da_DK: Det bør være dit blog-side link.

en: Item
da_DK: Element

en: Item Spacing
da_DK: Element mellemrum

en: Item content source
da_DK: Element indholdskilde

en: Join our Newsletter
da_DK: Tilmeld dig vores nyhedsbrev

en: Justified
da_DK: Lige margener

en: Keep %s updated
da_DK: Hold %s opdateret

en: Keep Updated
da_DK: Hold dig opdateret

en: Large Text
da_DK: Stor tekst

en: Latest News
da_DK: Seneste nyheder

en: Layout Settings
da_DK: Layout indstillinger

en: Layout columns
da_DK: Layout kolonner

en: Leave a comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Left
da_DK: Venstre

en: Left Sidebar
da_DK: Venstre sidebar

en: Left sidebar
da_DK: Venstre sidebar

en: Link Color
da_DK: Link farve

en: Link Hover Color
da_DK: Link hover farve

en: Link to single page
da_DK: Link til enkeltside

en: Logo Height In Pixel
da_DK: Logo, højde i pixel

en: MailChimp Action URL
da_DK: MailChimp handlings-url

en: Make hero section full screen
da_DK: Gør hero-sektionen til fuldskærm

en: Masonry
da_DK: Gitterværk

en: Menu Item Padding
da_DK: Menu, afstand til indhold

en: Menu Link Color
da_DK: Menu link farve

en: Menu Link Hover/Active BG Color
da_DK: Menu link Hover/Aktiv BG farve

en: Menu Link Hover/Active Color
da_DK: Menu link Hover/Aktiv farve

en: More News Button Text
da_DK: Flere nyheder knap tekst

en: More News button link
da_DK: Flere nyheder knap link

en: Most Used Categories
da_DK: Mest anvendte kategorier

en: Need any help to setup and configure %s? Please have a look at our documentations instructions.
da_DK: Brug for hjælp til opsætning og konfigurering af %s? Så se vores vejledninger.

en: Newer Comments
da_DK: Nyere kommentarer

en: Newsletter Form Title
da_DK: Nyhedsbrev formular titel

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
da_DK: Ingen handling foretaget. Plugin %1$s var allerede aktivt.

en: No sidebar
da_DK: Ingen sidebar

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

en: Number
da_DK: Nummer

en: Number footer columns to display.
da_DK: Antal sidefods kolonner som vises.

en: Number items
da_DK: Antal elementer

en: Number of post to show
da_DK: Antallet af indlæg der skal vises

en: Older Comments
da_DK: Ældre kommentarer

en: One Click Demo Import
da_DK: Et-klik demo importering

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK: En tanke om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: OnePress Dashboard
da_DK: OnePress kontrolpanel

en: OnePress Documentation
da_DK: OnePress dokumentation

en: OnePress Plus Available! Take a look
da_DK: OnePress Plus er tilgængelig!. Tag et kik

en: OnePress Theme
da_DK: OnePress Tema

en: OnePress Theme %s
da_DK: OnePress Tema %s

en: OnePress is a creative and flexible WordPress ONE PAGE theme well suited for business, portfolio, digital agency, product showcase, freelancers websites.
da_DK: OnePress er et kreativt og fleksibelt WordPress ENSIDES tema som er velegnet til forretning, portefølje, digitale bureauer, produktudstilling og freelancer websteder.

en: OnePress is an outstanding creative and flexible WordPress one page theme well suited for business website, portfolio, digital agency, product showcase, freelancers and everyone else who appreciate good design. The theme overall is an elegant and classic one, a fine example of Bootstrap 4 WordPress theme which compatibility with latest version of WooCommerce. (Live preview : http://www.famethemes.com/preview/?theme=OnePress)
da_DK: OnePress er et fremragende kreativt og fleksibelt WordPress en-side tema som er velegnet til virksomheds websteder, portefølge, digitalt bureau, produktfremvisning, freelancere og alle andre der værdsætter et godt design. Overordnet er temaet af den elegante og klassiske type, et godt eksempel på et Bootstrap 4 WordPress-tema som kan forenes med seneste version af WooCommerce. (Live forhåndsvisning: http://www.famethemes.com/preview/?theme=OnePress)

en: Only apply when transparent header option is checked.
da_DK: Anvend kun når transperant sidehoved mulighed er valgt.

en: Only set if display site tagline.
da_DK: Anvend kun hvis websteds taglinje skal vises.

en: Only set if you don't use an image logo.
da_DK: Anvend kun hvis du ikke bruger et billed logo.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
da_DK: Ups! Den side kan ikke findes.

en: Order
da_DK: Sortere

en: Order By
da_DK: Sortere efter

en: Order by Page Order
da_DK: Sortere efter side rækkefølge

en: Our Numbers
da_DK: Vores tal

en: Our Services
da_DK: Vores tjenester

en: Our Team
da_DK: Vores team

en: Padding Bottom
da_DK: Afstand, bund

en: Padding Bottom:
da_DK: Fyld i bunden:

en: Padding Top
da_DK: Afstand, top

en: Padding Top:
da_DK: Fyld i toppen:

en: Padding left and right for Navigation items (pixels).
da_DK: Afstand, venstre og højre for navigation indhold (pixels).

en: Page
da_DK: Side

en: Page Excerpt
da_DK: Side uddrag

en: Page Settings
da_DK: Side indstillinger

en: Page Title Area
da_DK: Side titel område

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: Paste Youtube or Vimeo url here
da_DK: Indsæt Youtube eller Vimeo url her

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Please contact the administrator of this site for help.
da_DK: Kontakt venligst webstedets administrator for at få hjælp.

en: Plugin activated successfully.
da_DK: Plugin korrekt aktiveret.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
da_DK: Plugin ikke aktiveret. En nyere verion af %s er krævet til dette tema. Opdater venligst pluginet.

en: Post author
da_DK: Indlægs forfatter

en: Posted in %1$s
da_DK: Udgivet i %1$s

en: Primary
da_DK: Primær

en: Primary Color
da_DK: Primære farve

en: Primary Menu
da_DK: Primære menu

en: Random order
da_DK: Tilfældig rækkefølge

en: Read More Link
da_DK: Læs mere link

en: Read More Text
da_DK: Læs mere tekst

en: Read Our Blog
da_DK: Læs vores blog

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
da_DK: Klar til at udgive dit første indlæg? <a href="%1$s">Kom i gang her</a>.

en: Recommend Plugins
da_DK: Anbefalede plugins

en: Recommended Actions
da_DK: Anbefalede handlinger

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Reply
da_DK: Svar

en: Responsive Menu Button Color
da_DK: Responsiv menu knapfarve

en: Retina Logo
da_DK: Retina logo

en: Return to Required Plugins Installer
da_DK: Vend tilbage til påkrævet plugins installation

en: Right
da_DK: Højre

en: Right sidebar
da_DK: Højre sidebar

en: Rotating Text Background
da_DK: Roterende tekst baggrund

en: Rotating Text Color
da_DK: Roterende tekst farve

en: Row Height
da_DK: Række højde

en: Save time by import our demo data, your website will be set up and ready to customize in minutes. %s
da_DK: Spar tid ved at importere demo data, så vil dit websted blive sat op og være klar til tilpasning i løbet af få minutter. %s

en: Scroll to top when click to the site logo or site title, only apply on front page.
da_DK: Rul til toppen, når der klikkes på webstedets logo eller titel, anvendes kun på forsiden.

en: Search
da_DK: Søg

en: Search Results for: %s
da_DK: Søge resultater for: %s

en: Section Content
da_DK: Sektions indhold

en: Section Description
da_DK: Sektions beskrivelse

en: Section ID:
da_DK: Sektion ID:

en: Section Order & Styling
da_DK: Sektions rækkefølge & design

en: Section Settings
da_DK: Sektions indstillinger

en: Section Subtitle
da_DK: Sektion undertitel

en: Section Title
da_DK: Sektions titel

en: Section heading
da_DK: Sektion overskrift

en: Section subtitle
da_DK: Sektion undertitel

en: Section: About
da_DK: Sektion: Om

en: Section: Contact
da_DK: Sektion: Kontakt

en: Section: Counter
da_DK: Sektion: Tæller

en: Section: Features
da_DK: Sektion: Udvalgte

en: Section: Gallery
da_DK: Sektion: Galleri

en: Section: Hero
da_DK: Sektion: Hero

en: Section: News
da_DK: Sektion: Nyheder

en: Section: Services
da_DK: Sektion: Tjenester

en: Section: Team
da_DK: Sektion: Team

en: Section: Video Lightbox
da_DK: Sektion: Video Lightbox

en: Select Gallery Page
da_DK: Vælg galleri side

en: Select Gallery Source
da_DK: Vælg galleri kilde

en: Select a page
da_DK: Vælg en side

en: Select a page which have content contain [gallery] shortcode.
da_DK: Vælg en side som har indhold med [gallery] kort-kode.

en: Select member
da_DK: Vælg medlem

en: Select page
da_DK: Vælg side

en: Service content
da_DK: Tjenester indhold

en: Services Layout Settings
da_DK: Tjenester layoutindstillinger

en: Set your homepage page template to "Frontpage".
da_DK: Sæt din forside sideskabelon til "Forside".

en: Setup front page displays
da_DK: Indstil forside sidevisning

en: Show single post meta
da_DK: Vis enkeltindlægs meta

en: Show single post thumbnail
da_DK: Vi enkeltindlægs miniature

en: Single Post
da_DK: Enkelt indlæg

en: Site Colors
da_DK: Websteds farver

en: Site Layout
da_DK: Websteds layout

en: Site Layout, apply for all pages, exclude home page and custom page templates.
da_DK: Websteds layout, anvendes på alle sider, undtagen forsiden og egne side skabeloner.

en: Site Tagline Color
da_DK: Websteds taglinje farve

en: Site Title Color
da_DK: Webstedets titelfarve

en: Skip to content
da_DK: Spring til indhold

en: Slider animation speed
da_DK: Slider animations hastighed

en: Slider duration speed
da_DK: Slider varigheds hastighed

en: Small Text
da_DK: Lille tekst

en: Social Footer Title
da_DK: Sociale sidefods titel

en: Social network
da_DK: Sociale netværk

en: Socials
da_DK: Sociale

en: Something went wrong with the plugin API.
da_DK: Noget gik galt med plugin API.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men intet matchede din søgning. Prøv igen med nogle andre søgeord.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %1$s plugin. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %1$s plugins.
da_DK[0]: Beklager, men du har ikke rettigheder til at aktivere %1$s pluginet.
da_DK[1]: Beklager, men du har ikke rettigheder til at aktivere %1$s pluginene.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %1$s plugin. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %1$s plugins.
da_DK[0]: Beklager, men du har ikke rettigheder til at installere %1$s pluginet.
da_DK[1]: Beklager, men du har ikke rettigheder til at aktivere %1$s pluginene.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %1$s plugin. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %1$s plugins.
da_DK[0]: Beklager, men du har ikke rettigheder til at opdatere %1$s pluginet.
da_DK[1]: Beklager, men du har ikke rettigheder til at opdatere %1$s pluginene.

en: Start Customize
da_DK: Start tilpasning

en: Subscribe
da_DK: Tilmeld

en: Success
da_DK: Succes

en: Support for %s WordPress theme is conducted through FameThemes support ticket system.
da_DK: Support for %s WordPress-temaet sker gennem FameThemes support ticket system.

en: Switch "Front page displays" to "A static page"
da_DK: Sæt "Forside viser" til "En statisk side"

en: Tagged %1$s
da_DK: Tagget %1$s

en: Team Layout Settings
da_DK: Team layoutindstilling

en: Team members
da_DK: Team medlemmer

en: Text Color
da_DK: Tekst farve

en: Text animation
da_DK: Tekst animation

en: Text animation speed
da_DK: Tekst animations hastighed

en: The amount of time in between slides, expressed as the number of milliseconds.
da_DK: Tiden mellem slides i millisekunder.

en: The delay between the changing of each phrase in milliseconds.
da_DK: Forsinkelsen mellem hver sætning i millisekunder.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
da_DK[0]: Følgende plugin skal opdateres for at, sikre fuld kompatibilitet med dette tema: %1$s.
da_DK[1]: Følgende plugin'er skal opdateres for at, sikre fuld kompatibilitet med dette tema: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully:
da_DK: Følgende plugin blev korrekt aktiveret:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
da_DK[0]: Følgende anbefalet plugin er i øjeblikket inaktiv: %1$s.
da_DK[1]: Følgende anbefalet plugins er i øjeblikket inaktive: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
da_DK[0]: Følgende krævede plugin er i øjeblikket inaktiv: %1$s.
da_DK[1]: Følgende krævede plugins er i øjeblikket inaktive: %1$s.

en: The hero content padding bottom in percent (%).
da_DK: Hero indhold afstand til bund i procent (%).

en: The hero content padding top in percent (%).
da_DK: Hero indholdets afstand til toppen i procent (%).

en: The newsletter form use MailChimp, please follow <a target="_blank" href="http://goo.gl/uRVIst">this guide</a> to know how to get MailChimp Action URL. Example <i>//famethemes.us8.list-manage.com/subscribe/post?u=521c400d049a59a4b9c0550c2&amp;id=83187e0006</i>
da_DK: Nyhedsbrev formularen bruger MailChimp, følg venligst <a target="_blank" href="http://goo.gl/uRVIst">denne guide</a> for at finde ud af, hvordan du få en MailChimp handlings-url. For eksempel <i>//famethemes.us8.list-manage.com/subscribe/post?u=521c400d049a59a4b9c0550c2&amp;id=83187e0006</i>

en: The page cover padding bottom in percent (%).
da_DK: Side coverets afstand til bund i procent (%).

en: The page cover padding top in percent (%).
da_DK: Side coverets afstand til top i procent (%).

en: The section id, we will use this for link anchor.
da_DK: Sektion id'et vi vil bruge for dette link anker.

en: The social profiles specified below will be displayed in the footer of your site.
da_DK: De sociale profiler angivet herunder, vil blive vist i sidefoden på dit websted.

en: Theme Customizer
da_DK: Tema Tilpasser

en: Theme Documentation
da_DK: Tema dokumentation

en: Theme Options
da_DK: Tema muligheder

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
da_DK[0]: Der er en opdatering tilgængelig for: %1$s.
da_DK[1]: Der er opdateringer tilgængelige for følgende plugins: %1$s.

en: This is the speed at which the image will fade in. Integers in milliseconds are accepted.
da_DK: Dette er hastigheden, hvormed billedet vil tone ind. Heltal i millisekunder skal bruges.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
da_DK[0]: Dette tema anbefaler følgende plugin: %1$s.
da_DK[1]: Dette tema anbefaler følgende plugin: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
da_DK[0]: Dette tema kræver følgende plugin: %1$s.
da_DK[1]: Dette tema kræver følgende plugins: %1$s.

en: Title
da_DK: Titel

en: To Theme
da_DK: Til tema

en: Transparent Logo
da_DK: Transparent logo

en: Transparent Retina Logo
da_DK: Transparent Retina logo

en: Transparent Site Tagline Color
da_DK: Transparent websteds taglinje farve

en: Transparent Site Title Color
da_DK: Transparent websteds titel farve

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
da_DK: Prøv at se i måneds arkiverne. %1$s

en: Upgrade to %1s to unlock this feature.
da_DK: Opgrader til %1s for at låse denne funktion op.

en: Upgrade to <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> to be able to add more items and unlock other premium features!
da_DK: Opgrader til <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> for at kunne tilføje flere enheder og lås op for andre premium muligheder!

en: User media
da_DK: Bruger medier

en: View More
da_DK: Vis mere

en: Want to add <strong>background video</strong> for hero section? Upgrade to <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> version.
da_DK: Vil du tilføje <strong>baggrunds video</strong> til hero området? Opgrader til <a target="_blank" href="https://www.famethemes.com/plugins/onepress-plus/?utm_source=theme_customizer&utm_medium=text_link&utm_campaign=onepress_customizer#get-started">OnePress Plus</a> version.

en: Warning
da_DK: Advarsel

en: We are <span class="js-rotating">OnePress | One Page | Responsive | Perfection</span>
da_DK: Vi er <span class="js-rotating">OnePress | Enkeltside | Responsive | Fuldkommenhed</span>

en: Welcome to OnePress - Version %1s
da_DK: Velkommen til OnePress - version %1s

en: Welcome! Thank you for choosing %1$s! To fully take advantage of the best our theme can offer please make sure you visit our <a href="%2$s">Welcome page</a>
da_DK: Velkommen! Tak fordi du valgte %1$s! For at udnytte det som vores tema tilbyder så godt som muligt, så vær sikker på, at du besøger vores <a href="%2$s">Velkomstside</a>

en: Why choose Us
da_DK: Hvorfor vælge os

en: Widget Title Color
da_DK: Widget titel farve

en: WooCommerce Sidebar
da_DK: WooCommerce sidebar

en: You can install %1$s plugin and go to Customizer &rarr; Section: Contact &rarr; Section Content to show a working contact form here.
da_DK: Du kan installere %1$s plugin og gå til Tilpasser &rarr; Sektion: Kontakt &rarr; Sektions indhold for at se en fungerende kontakt formular her.

en: You can use text rotate slider in this textarea too.
da_DK: Du kan bruge tekst rotations slider i dette tekst område også.

en: You're using %1$s theme, It's a child theme of OnePress
da_DK: Du bruger %1$s temaet, det er et undertema til OnePress

en: Your comment is awaiting moderation.
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse.

en: Your counter label
da_DK: Din tæller etiket

en: Your settings were copied.
da_DK: Dine indstillinger blev kopieret.

en: about
da_DK: om

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[0]: %1$s tanke om &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[1]: %1$s tanker om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: contact
da_DK: kontakt

en: counter
da_DK: tæller

en: features
da_DK: funktioner

en: gallery
da_DK: galleri

en: image
da_DK: billede

en: news
da_DK: nyheder

[ctx: post author]
en: by %s
da_DK: af %s

[ctx: post date]
en: Posted on %s
da_DK: Udgivet i %s

en: services
da_DK: tjenester
