Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (62 entries)

en: Your license key has reached its activation limit.
da_DK: Din licensnøgle har nået grænsen for antal aktiveringer.

en: Your license key has been disabled.
da_DK: Din licensnøgle virker ikke længere.

en: An error occurred, please try again.
da_DK: Der opstod en fejl, prøv igen.

en: Check your %slicense%s.
da_DK: Tjek din %slicensnøgle%s.

en: An Error Occurred:
da_DK: Der opstod en fejl:

en: Visit Dashboard
da_DK: Besøg kontrolpanel

en: Installing
da_DK: Installerer

en: Plugin activated
da_DK: Plugin aktiveret

en: License invalid
da_DK: Licensnøglen er ugyldig

en: Installing plugin...
da_DK: Installerer plugin...

en: Security
da_DK: Sikkerhed

en: Notifications
da_DK: Notifikationer

en: System Status
da_DK: System status

en: Email address
da_DK: Email adresse

en: Domain
da_DK: Domæne

en: Once every day
da_DK: En gang hver dag

en: Once every week
da_DK: En gang hver uge

en: Error code %s
da_DK: Fejlkode %s

en: Error code %s.
da_DK: Fejlkode: %s.

en: (unknown)
da_DK: (ukendt)

en: Retry
da_DK: Prøv igen

en: Open
da_DK: Åben

en: Warning
da_DK: Advarsel

en: Completed
da_DK: Færdig

en: Installed
da_DK: Installeret

en: Install
da_DK: Installer

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Support
da_DK: HJÆLP

en: General
da_DK: Generelt

en: Don't show again
da_DK: Vis ikke igen

en: Maybe later
da_DK: Måske senere

en: Leave a review
da_DK: Skriv en anmeldelse

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
da_DK: Hej, du har brugt Really Simple SSL i en måned nu, fedt! Hvis du har et øjeblik, så overvej at skrive en anmeldelse på WordPress.org, for at sprede budskabet om os. Vi sætter stor pris på det! Hvis du har nogle spørgsmål eller tilbagemeldninger, så send en %sbesked%s.

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
da_DK: Aktiver SSL per websted eller installer et wild card certifikat, for at fikse dette.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
da_DK: Dette fører til problemer, når du aktiver SSL på hele netværket, eftersom  subdomæner vil blive tvunget over SSL, selvom at de ikke har et gyldigt certifikat.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
da_DK: Du kører en multisite installation med subdomæner, men dit websted har ikke et gyldigt certifikat.

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: More info
da_DK: Mere information

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
da_DK: Really Simple SSL og Really Simple SSL plugins bearbejder ikke nogle personlige identificerbare oplysninger, så GDPR'en anvendes ikke til disse plugins eller brug af disse plugins på dit websted. Du kan finde vores privatlivspolitik <a href="%s" target="_blank">her</a>.

en: Learn more
da_DK: Lær mere

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
da_DK: Du kan også lade den automatiske skanner fra pro-versionen klare dette for dig, og få premium kundeservice, øget sikkerhed med HSTS og mere!

en: You may need to login in again.
da_DK: Du bliver måske nødt til at logge ind igen.

en: Enable 301 .htaccess redirect
da_DK: Aktiver 301 .htaccess omdirigering

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
da_DK: Ingen 301 omdirigering er indstillet. Aktiver WordPress 301 omdirigeringen i indstillingerne, for at opnå en 301 permanent omdirigering.

en: 301 redirect to https set.
da_DK: 301 omdirigering til https er opsat.

en: View settings page
da_DK: Vis indstillingssiden

en: Premium Support
da_DK: Førsteklasses support

en: SSL is enabled on your site.
da_DK: SSL er aktiveret på dit websted.

en: Instructions
da_DK: Instruktioner

en: Almost ready to migrate to SSL!
da_DK: Næsten klar til at migrere til SSL!

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
da_DK: %s er en singletonklasse, og du kan ikke oprette endnu en.

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
da_DK: Din wp-config.php skal redigeres, men den er ikke skrivbar.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
da_DK: Billeder, stylesheets eller scripts fra et domæne uden et SSL-certifkat: Fjern dem eller flyt til din egen server.

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
da_DK: HTTP-henvisninger i dine .css og .js-filer: Skift alle http:// til https://

en: Stop editing the .htaccess file
da_DK: Hold op med at redigere .htaccess-filen

en: An SSL certificate was detected on your site.
da_DK: Et SSL-certifikat er registeret på dit websted.

en: Mixed content fixer
da_DK: Blandet-indhold funktion

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Check again
da_DK: Tjek igen

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
da_DK: Fordi $_SERVER["HTTPS"] variablen ikke er opsat, kan dit websted opleve omdirigeringsløkker.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
da_DK: Du kører en multisite installation med undermapper, hvilket forhindrer dette plugin fra at ordne den manglende servervariabel i wp-config.php.

en: Activate networkwide to fix this.
da_DK: Aktiver på hele netværket for at ordne dette.
