Plugins - XML Sitemap Generator for Google - Stable (latest release) - en to sk translation catalogue (128 entries)

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Learn more
sk: Zistiť viac

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Comment Count
sk: Počet komentárov

en: Always
sk: Vždy

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Yearly
sk: Ročne

en: Never
sk: Nikdy

en: Daily
sk: Denne

en: Error while saving options
sk: Chyba pri ukladaní nastavení

en: Pages saved
sk: Stránka uložená

en: Error while saving pages
sk: Chyba pri ukladaní stránok

en: The default configuration was restored.
sk: Základné nastavenia boli obnovené

en: Exclude posts
sk: Vylúčiť príspevky

en: Excluded categories
sk: Vylúčiť kategórie

en: Exclude the following posts or pages:
sk: Vylúčiť nasledujúce príspevky alebo stránky:

en: Last Changed
sk: Posledná zmena

en: Add new page
sk: Pridať novú stránku

en: Post Priority
sk: Priorita príspevku

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
sk: Prosím vyberte, ako má byť vypočítaná prioritou každého príspevku:

en: No pages defined.
sk: Žiadne stránky neboli definované

en: Priority
sk: Priorita

en: Note
sk: Poznámka

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
sk: K vypočítaniu priority sa využíva počet komentárov

en: Uses the average comment count to calculate the priority
sk: K vypočítaniu priority sa využíva priemerný počet komentárov

en: XML-Sitemap Generator
sk: Generátor XML-Sitemapy

en: Configuration updated
sk: Nastavenia boli aktualizované

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
sk: Ďakujem veľmi pekne. Pomáhate tím pokračovať v podpore a vývoji tohto pluginu, a ďalšieho nekomerčného softwaru.

en: Hide this notice
sk: Skryť toto oznámenie

en: Suggest a Feature
sk: Navrhnúť funkciu

en: Report a Bug
sk: Nahlásiť chybu

en: Official Sitemaps FAQ
sk: Oficiálne Sitemaps FAQ

en: Disable
sk: Zakázať

en: Enable
sk: Povoliť

en: Basic Options
sk: Základné možnosti

en: Advanced options:
sk: Pokročilé možnosti:

en: Try to increase the memory limit to:
sk: Skúste navýšiť limit pamäti na:

en: Use default
sk: Použiť predvolené

en: Override the base URL of the sitemap:
sk: Prepísať základné URL sitemap:

en: Additional Pages
sk: Ďalšie stránky

en: WordPress standard content
sk: Štandardný obsah WordPress

en: The old files were successfully deleted.
sk: Staré súbory boli úspešne vymazané.

en: Webserver Configuration
sk: Konfigurácia webservera

en: Include sitemap in HTML format
sk: Zahrnúť sitemap v HTML formáte

en: Include static pages
sk: Zahrnúť statické stránky

en: Include categories
sk: Zahrnúť kategórie

en: Include author pages
sk: Zahrnúť stránky autora

en: Further options
sk: Ďalšie nastavenia

en: Archives
sk: Archívy

en: Your PHP version is too old for XML Sitemaps.
sk: Vaša verzia PHP je príliš stará pre použitie XML Sitemaps.

en: Priorities
sk: Priority

en: Static pages
sk: Statické stránky

en: Categories
sk: Kategórie

en: Include posts
sk: Zahrnúť články

en: %s was <b>successfully notified</b> about changes.
sk: %s bol <b>úspešne informovaný</b> o zmenách.

en: Notify Search Engines about all sitemaps
sk: Upozorniť vyhľadávacie enginy o všetkých sitemap súboroch.

en: Search engines haven't been notified yet
sk: Vyhľadávacie enginy zatiaľ neboli upozornené

en: The old files could NOT be deleted. Please use an FTP program and delete them by yourself.
sk: Staré súbory nemôžu byť vymazané! Vymažte ich cez FTP.

en: Ping was executed, please see below for the result.
sk: Bol vykonaný test odozvy (ping). Výsledok nájdete nižšie.

note: translators: %s: search term
en: Result of the last ping, started on %date%.
sk: Výsledok testu odozvy, test začal: %date%

en: Recent Support Topics / News
sk: Aktuality a posledné témy vo fórach podpory

en: Support Topics have been disabled. Enable them to see useful information regarding this plugin. No Ads or Spam!
sk: Zakázali ste funkciu zobrazenia aktuálnych tém z podporných fór. Ak chcete vidieť užitočné informácie z fór podpory, musíte funkciu znova zapnúť. Nezobrazujeme reklamy ani SPAM!

note: translators: %s: search term
en: If you encounter any problems with your sitemap you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
sk: Pokiaľ sa vyskytnú problémy so sitemap, môžete použiť <a href="%d">ladiacu funkciu</a> a získať viac informácií.

en: Custom post types
sk: Vlastné typy príspevkov

note: translators: %s: search term
en: Include custom post type %s
sk: Zahrnúť vlastný typ príspevkov %s

en: This is highly recommended and helps the search engines to know when your content has changed. This option affects <i>all</i> sitemap entries.
sk: Toto je dôrazne odporúčané, a pomáha to zistiť vyhľadávačom zmenu obsahu. Táto voľba ovplyvní <i>všetky</i> sitemap záznamy.

en: Child posts won't be excluded automatically!
sk: Odvodené príspevky nebudú automaticky vylúčené!

en: Comment Average
sk: Priemerný počet komentárov

en: Hourly
sk: Každú hodinu

en: Sure, but I already did!
sk: Iste, ale ja som už prispel!

en: No thanks, please don't bug me anymore!
sk: Nie ďakujem, už ma prosím neotravuj!

en: Don't show this anymore
sk: Toto už nezobrazovať

en: About this Plugin:
sk: O tomto module:

en: Add sitemap URL to the virtual robots.txt file.
sk: Pridať URL adresu sitemapy do virtuálneho súboru robots.txt.

en: Try to increase the execution time limit to:
sk: Skúste navýšiť maximálny čas vykonania skriptu na:

en: Include a XSLT stylesheet:
sk: Pripojiť XSLT štýl:

en: URL to the page
sk: URL stránky

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
sk: Vyberte prioritu stránky relatívne k ostatným stránkam. Napríklad, vaša domovská stránka by mala mať vyššiu prioritu než stránka O mne.

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
sk: Vložte dátum poslednej zmeny vo formáte RRRR-MM-DD (napríklad 2007-08-12) (nepovinné).

en: Include archives
sk: Zahrnúť  archívy

en: Include tag pages
sk: Zahrnúť stránky štítkov

en: Include the last modification time.
sk: Zahrnúť čas poslednej úpravy.

en: List of IDs, separated by comma
sk: Zoznam ID oddelených čiarkou

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Posts
sk: Príspevky

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
sk: Aktuálny archív tohto mesiaca (mal by byť rovnaký ako vaša domovská stránka)

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
sk: Staršie archívy (menia sa len keď upravíte starý príspevok)

en: Posts (If auto calculation is disabled)
sk: Príspevky (keď je automatický výpočet vypnutý)

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
sk: Minimálna priorita príspevku (aj keď je povolený automatický výpočet)

en: Your WordPress version is too old for XML Sitemaps.
sk: Vaša verzia WordPress je príliš stará pre použitie XML Sitemaps.

en: Reset options
sk: Obnoviť nastavenia

en: Update options
sk: Aktualizovať nastavenia

en: Tag pages
sk: Značky stránok

en: Author pages
sk: Autori stránok

note: translators: %s: search term
en: Include taxonomy pages for %s
sk: Zahrnúť stránky štítkov pre %s

en: Custom taxonomies
sk: Vlastná taxonómia

en: Include homepage
sk: Zahrnúť domovskú stránku

en: Sitemap Content
sk: Obsah sitemap

en: Change Frequency
sk: Zmeniť frekvenciu

en: (The required PHP XSL Module is not installed)
sk: (Vyžadovaný PHP XSL modul nie je nainštalovaný)

en: Full or relative URL to your .xsl file
sk: Adresa k vášmu .xsl súboru

en: Disable this option if you get garbled content or encoding errors in your sitemap.
sk: Zakážte túto funkciu pokiaľ sa v sitemap vyskytnú skomolené výrazy, alebo nastane problém s kódovaním.

en: Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports it.
sk: Pokúsiť sa automaticky komprimovať sitemap súbor, ak ju požiadavka klienta podporuje.

en: Since you are using Nginx as your web-server, please configure the following rewrite rules in case you get 404 Not Found errors for your sitemap:
sk: Od tej doby čo používate Nginx ako svoj web-server, nastavte prosím nasledujúce pravidlá prepisovania (rewrite rules), v prípade keď dostanete chybu 404 Nenájdené pre vašu sitemapu:

en: It took %time% seconds to notify %name%, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
sk: Trvalo %time% sekúnd informovať %name%, možno by ste chceli vypnúť túto funkciu a znížiť pracovný čas.

en: Search engines haven't been notified yet. Write a post to let them know about your sitemap.
sk: Vyhľadávače zatiaľ neboli informované. Napíšte príspevok aby ste ich informovali o svojej sitemape.

en: Sitemap Resources:
sk: Zdroje sitemap:

en: Plugin Homepage
sk: Domovská stránka pluginu

en: All done!
sk: Hotovo!

en: The plugin is notifying the selected search engines about your main sitemap and all sub-sitemaps. This might take a minute or two.
sk: Plugin poskytuje vybraným vyhľadávačom hlavné a odvodené XML sitemapy. Trvá to minútu alebo dve.

en: No support topics available or an error occurred while fetching them.
sk: Nie je k dispozícii žiadna téma podpory alebo nastala chyba pri jej načítaní.

en: Support
sk: Podpora

note: Plugin Name of the plugin
en: XML Sitemap Generator for Google
sk: Generátor XML mapy stránok pre Google

en: Notify Google about updates of your site
sk: Upozorňovanie spoločnosti Google na aktualizácie vášho webu

en: Change Frequencies
sk: Zmena frekvencií

en: Excluded Items
sk: Vylúčené položky

en: If your site is in a subdirectory and you want to add pages which are NOT in the site directory or beneath, you MUST place your sitemap file in the root directory (Look at the &quot;Location of your sitemap file&quot; section on this page)!
sk: Ak sa vaša stránka nachádza v podadresári a chcete pridať stránky, ktoré sa nenachádzajú v adresári stránky alebo pod ním, MUSÍTE umiestniť súbor s mapou stránky do koreňového adresára (pozrite si časť &quot;Umiestnenie súboru s mapou stránky&quot; na tejto stránke)!

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least WordPress %4$s. You are using WordPress %2$s, which is out-dated and insecure. Please upgrade or go to <a href='%1$s'>active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href='%3$s'>plugin website</a>.
sk: Bohužiaľ, táto verzia Google XML Sitemaps vyžaduje aspoň WordPress %4$s. Používate WordPress %2$s, ktorý je zastaraný a nezabezpečený. Prosím aktualizujte alebo prejdite na <a href='%1$s'>aktívne doplnky</a> a deaktivujte doplnok Google XML Sitemaps, aby ste skryli túto správu. Staršiu verziu tohto zásuvného modulu si môžete stiahnuť z webovej stránky <a href='%3$s'>zásuvného modulu</a>.

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least PHP %4$s. You are using PHP %2$s, which is out-dated and insecure. Please ask your web host to update your PHP installation or go to <a href='%1$s'>active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href='%3$s'>plugin website</a>.
sk: Bohužiaľ, táto verzia služby Google XML Sitemaps vyžaduje aspoň PHP %4$s. Používate PHP %2$s, ktoré je zastarané a nezabezpečené. Požiadajte svojho webového hostiteľa o aktualizáciu inštalácie PHP alebo prejdite na stránku <a href='%1$s'>aktívne zásuvné moduly</a> a deaktivujte zásuvný modul Google XML Sitemaps, aby sa táto správa skryla. Staršiu verziu tohto doplnku si môžete stiahnuť z webovej stránky <a href='%3$s'>plugin</a>.

en: Please note that the value of this tag is considered a hint and not a command. Even though search engine crawlers consider this information when making decisions, they may crawl pages marked 'hourly' less frequently than that, and they may crawl pages marked 'yearly' more frequently than that. It is also likely that crawlers will periodically crawl pages marked 'never' so that they can handle unexpected changes to those pages.
sk: Upozorňujeme, že hodnota tohto tagu sa považuje za nápovedu a nie za príkaz. Aj keď prehľadávače vyhľadávačov pri rozhodovaní zohľadňujú túto informáciu, môžu stránky označené ako "hodinové" prehľadávať menej často a stránky označené ako "ročné" môžu prehľadávať častejšie. Je tiež pravdepodobné, že prehľadávače budú pravidelne prehľadávať stránky označené ako "nikdy", aby mohli spracovať neočakávané zmeny týchto stránok.

en: Use this if your site is in a sub-directory, but you want the sitemap be located in the root. Requires .htaccess modification.
sk: Túto možnosť použite, ak sa vaša stránka nachádza v podadresári, ale chcete, aby sa mapa stránok nachádzala v koreňovom adresári. Vyžaduje úpravu súboru .htaccess.

en: in seconds, e.g. '60' or '0' for unlimited
sk: v sekundách, napr. "60" alebo "0" pre neobmedzené

en: The virtual robots.txt generated by WordPress is used. A real robots.txt file must NOT exist in the site directory!
sk: Používa sa virtuálny súbor robots.txt vygenerovaný systémom WordPress. Skutočný súbor robots.txt NESMIE existovať v adresári stránky!

note: translators: %s: search term
en: There was a problem while notifying %name%. <a href='%s' target='_blank'>View result</a>
sk: Pri oznamovaní %name% došlo k problému. <a href='%s' target='_blank'>Zobraziť výsledok</a>

note: translators: %s: search term
en: The URL to your sitemap index file is: <a href='%1$s'>%2$s</a>.
sk: Adresa URL indexového súboru mapy stránky je: <a href='%1$s'>%2$s</a>.

note: translators: %s: search term
en: There is still a sitemap.xml or sitemap.xml.gz file in your site directory. Please delete them as no static files are used anymore or <a href='%s'>try to delete them automatically</a>.
sk: V adresári vášho webu sa stále nachádza súbor sitemap.xml alebo sitemap.xml.gz. Odstráňte ich, pretože sa už nepoužívajú žiadne statické súbory, alebo <a href='%s'>skúste ich odstrániť automaticky</a>.

note: translators: %s: search term
en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin some time ago. If it works and your are satisfied, why not <a href='%1$s'>rate it</a>. and <a href='%2$s'>recommend it</a> to others? :-)
sk: Vďaka za používanie tohto pluginu! Tento zásuvný modul ste si nainštalovali pred nejakým časom. Ak funguje a ste s ním spokojní, prečo ho <a href='%1$s'>neoceníte</a>. a <a href='%2$s'>odporučíte ho</a> ostatným? :-)

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
sk: Zadajte adresu URL stránky. Príklady: http://www.foo.com/index.html alebo www.foo.com/home
