Plugins - Google XML Sitemaps - Stable (latest release) - en to hr translation catalogue (153 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: This plugin will generate a special XML sitemap which will help search engines like Google, Yahoo, Bing and Ask.com to better index your blog.
hr: Ovaj dodatak generirati će posebnu XML mapu stranica koje će pomoći tražilicama kao što su Google, Yahoo, Bing i Ask.com u boljem indeksiranju vaše web-stranice.

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least PHP %4$s. You are using PHP %2$s, which is out-dated and insecure. Please ask your web host to update your PHP installation or go to <a href="%1$s">active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href="%3$s">plugin website</a>.
hr: Nažalost, ovo izdanje Google XML Sitemaps zahtijeva najmanje PHP %4$s. Vi koristite PHP %2$s, koji je zastario i nesiguran. Pitajte svoj web host da ažurira vašu instalaciju PHP-a ili otvorite zaslon <a href="%1$s">aktivni dodaci</a> i deaktivirajte Google XML Sitemaps dodatak kako bi sakrili ovu poruku. Možete preuzeti stariju inačicu ovog dodatka s <a href="%3$s">web-stranice dodatka</a>.

en: Your PHP version is too old for XML Sitemaps.
hr: Inačica PHP-a koju koristite je prestara za XML Sitemaps.

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least WordPress %4$s. You are using Wordpress %2$s, which is out-dated and insecure. Please upgrade or go to <a href="%1$s">active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href="%3$s">plugin website</a>.
hr: Nažalost, ovo izdanje Google XML Sitemaps zahtijeva najmanje WordPress %4$s. Vi koristite WordPress %2$s, koji je zastario i nesiguran. Nadogradite WordPress ili otvorite zaslon <a href="%1$s">aktivni dodaci</a> i deaktivirajte Google XML Sitemaps dodatak kako bi sakrili ovu poruku. Možete preuzeti stariju inačicu ovog dodatka s <a href="%3$s">web-stranice dodatka</a>.

en: Your WordPress version is too old for XML Sitemaps.
hr: Inačica WordPressa koju koristite je prestara za XML Sitemaps.

en: Reset options
hr: Vrati opcije na izvorno

en: Update options
hr: Ažuriraj opcije

en: Archives
hr: Arhiva

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
hr: Minimalna objava prioritet (čak i ako je automatsko računanje uključeno)

en: Posts (If auto calculation is disabled)
hr: Objave (Ako je automatsko računanje onemogućeno)

en: Priorities
hr: Prioriteti

en: Author pages
hr: Stranice autora

en: Tag pages
hr: Stranice oznaka

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
hr: Starije arhive  (Mijenja se samo ako uređujete staru objavu)

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
hr: Trenutna arhiva za ovaj mjesec (Trebala bi biti ista kao početna stranica)

en: Categories
hr: Kategorije

en: Static pages
hr: Statične stranice

en: Posts
hr: Objave

en: Homepage
hr: Početna stranica

en: Please note that the value of this tag is considered a hint and not a command. Even though search engine crawlers consider this information when making decisions, they may crawl pages marked "hourly" less frequently than that, and they may crawl pages marked "yearly" more frequently than that. It is also likely that crawlers will periodically crawl pages marked "never" so that they can handle unexpected changes to those pages.
hr: Imajte na umu da se ova oznaka smatra savjetom a ne zapovijedi. Iako tražilice uzimaju u obzir ovu informaciju kada prave odluke, moguće je da će stranice označene s "hourly" pretraživati manje učestalo od naznačenog, i moguće je da će stranice označene s "yearly" pretraživati češće od naznačenog. Isto tako moguće je da će tražilice periodično pretraživati stranice označene s "never", kako bi mogli obraditi neočekivane promijene na tim stranicama.

en: Change frequencies
hr: Učestalost promijena

en: Child posts won't be excluded automatically!
hr: Pod-objava neće biti izuzeta automatski!

en: List of IDs, separated by comma
hr: Popis ID-eva, odvojenih zarezom

en: Exclude the following posts or pages:
hr: Izuzmi sljedeće objave i stranice:

en: Exclude posts
hr: Izuzmi objave

en: Excluded categories
hr: Izuzete kategorije

en: Excluded items
hr: Izuzete stavke

en: This is highly recommended and helps the search engines to know when your content has changed. This option affects <i>all</i> sitemap entries.
hr: Ovo se preporučuje i pomaže tražilicama da znaju kada se promijenio vaš sadržaj. Ova opcija utječe na <i>sve</i> unose mape stranica.

en: Include the last modification time.
hr: Uključuje vrijeme zadnje promijene.

en: Further options
hr: Daljne opcije

en: Include custom post type %s
hr: Uključi prilagođenu vrstu objave %s

en: Custom post types
hr: Prilagođene vrste objave

en: Include taxonomy pages for %s
hr: Uključi stranice taksonomije za %s

en: Custom taxonomies
hr: Prilagođene taksonomije

en: Include tag pages
hr: Uključi stranice oznaka

en: Include author pages
hr: Uključi stranice autora

en: Include archives
hr: Uključi arhive

en: Include categories
hr: Uključi kategorije

en: Include static pages
hr: Uključi statične stranice

en: Include posts
hr: Uključi objave

en: Include homepage
hr: Uključi početnu stranicu

en: WordPress standard content
hr: WordPress standardni sadržaj

en: Sitemap Content
hr: Sadržaj mape stranica

en: All posts will have the same priority which is defined in &quot;Priorities&quot;
hr: Sve objave imati će isti prioritet koji je definiran u  &quot;Prioriteti&quot;

en: Do not use automatic priority calculation
hr: Ne koristi automatsko računanje prioriteta

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
hr: Odaberite kako bi se trebao izračunati prioritet svake objave:

en: Post Priority
hr: Prioritet objave

en: Add new page
hr: Dodaj novu stranicu

en: No pages defined.
hr: Stranice nisu definirane.

en: Change Frequency
hr: Promijeni frekvenciju

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
hr: Unesite datum zadnje promijene u formatu YYYY-MM-DD (2005-12-31 na primjer) (opcionalno).

en: Last Changed
hr: Zadnja promijena

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
hr: Odaberite prioritet stranice koja je relativna drugim stranicama. Na primjer, vaša početna stranica može imati veći prioritet od stranice "O meni".

en: Priority
hr: Prioritet

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
hr: Unesite URL stranice. Na primjer http://www.foo.com/index.html ili www.foo.com/home

en: URL to the page
hr: URL stranice

en: If your blog is in a subdirectory and you want to add pages which are NOT in the blog directory or beneath, you MUST place your sitemap file in the root directory (Look at the &quot;Location of your sitemap file&quot; section on this page)!
hr: Ako se vaš blog nalazi u poddirektoriju i želite dodati stranice koje NISU u blog direktoriju ili ispod njega, MORATE staviti vašu mapu stranica u korijenski direktorij (Pogledajte sekciju ove stranice koja se zove &quot;Lokacija vaše mape stranica&quot;)!

en: Note
hr: Napomena

en: Here you can specify files or URLs which should be included in the sitemap, but do not belong to your Blog/WordPress.<br />For example, if your domain is www.foo.com and your blog is located on www.foo.com/blog you might want to include your homepage at www.foo.com
hr: Ovdje možete odrediti datoteke ili URL-ove koji bi trebali biti uključeni u mapu stranica, ali ne pripadaju vašem Blogu/WordPressu.<br />Na primjer, ako je vaša domena www.foo.com i vaš blog se nalazi na www.foo.com/blog možda bi željeli uključiti vašu početnu stranicu na adresi www.foo.com

en: Additional pages
hr: Dodatne stranice

en: Allow anonymous statistics (no personal information)
hr: Dopusti anonimnu statistiku (bez osobnih informacija)

en: (The required PHP XSL Module is not installed)
hr: (Traženi PHP XSL Modul nije instaliran)

en: Include sitemap in HTML format
hr: Uključi mapu stranica u HTML formatu

en: Use this if your blog is in a sub-directory, but you want the sitemap be located in the root. Requires .htaccess modification.
hr: Upotrijebite ovo ako je vaš blog u poddirektoriju, ali želi da se mapa stranica nalazi u korijenskom direktoriju. Potrebna je modifikacija .htaccess datoteke.

en: Override the base URL of the sitemap:
hr: Zaobiđi početni URL mape stranica:

en: Use default
hr: Koristi izvorno

en: Full or relative URL to your .xsl file
hr: Puni ili relativni URL do vaše .xsl datoteke

en: Include a XSLT stylesheet:
hr: Uključi XSLT stilski predložak:

en: Disable this option if you get garbled content or encoding errors in your sitemap.
hr: Onemogućite ovu opciju ako dobijete izmiješani sadržaj ili encoding grešku u vašoj mapi stranica.

en: Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports it.
hr: Pokušajte automatski komprimirati mapu stranica ako to podržava klijent koji šalje zahtjev.

en: in seconds, e.g. "60" or "0" for unlimited
hr: u sekundama npr. "60" ili "0" za neograničeno

en: Try to increase the execution time limit to:
hr: Pokušajte povećati limita za vrijeme izvršavanja:

en: e.g. "4M", "16M"
hr: npr. "4M", "16M"

en: Try to increase the memory limit to:
hr: Pokušajte povećati limita memorije:

en: Advanced options:
hr: Napredne opcije:

en: The virtual robots.txt generated by WordPress is used. A real robots.txt file must NOT exist in the blog directory!
hr: Koristi se virtualni robots.txt kojeg je generirao WordPress. Prava datoteka robots.txt NE SMIJE postojati u blog direktoriju!

en: Add sitemap URL to the virtual robots.txt file.
hr: Dodaj URL mape stranica u virtualnu datoteku robots.txt.

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">Bing Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
hr: Registracija nije potrebna, ali se možete pridružiti <a href="%s">Bing Webmaster Tools</a> za provjeru statistika tražilice.

en: Notify Bing (formerly MSN Live Search) about updates of your Blog
hr: Obavijesti Bing (prijašnji MSN Live Search) o promjenama na vašem blogu

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
hr: Registracija nije potrebna, ali se možete pridružiti <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> za provjeru statistika tražilice.

en: Notify Google about updates of your Blog
hr: Obavijesti Google o promjenama na vašem blogu

en: Learn more
hr: Saznaj više

en: Update notification:
hr: Obavijesti o ažuriranju:

en: Basic Options
hr: Osnovne opcije

en: Since you are using Nginx as your web-server, please configure the following rewrite rules in case you get 404 Not Found errors for your sitemap:
hr: Pošto koristite Nginx kao vaš web poslužitelj, konfigurirajte sljedeća rewrite pravila u slučaju da dobijete 404 Not Found greške za vašu mapu stranica:

en: Webserver Configuration
hr: Konfiguracija web poslužitelja

en: If you like the plugin, please <a target="_blank" href="%s">rate it 5 stars</a> or <a href="%s">donate</a> via PayPal! I'm supporting this plugin since over 9 years! Thanks a lot! :)
hr: Ako vam se sviđa dodatak, <a target="_blank" href="%s">ocijenite ga s 5 zvjezdica</a> ili <a href="%s">donirajte</a> putem PayPala! Održavam ovaj dodatak već 9 godina! Hvala najljepša! :)

en: If you encounter any problems with your sitemap you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
hr: Ako iskusite bilo kakve probleme s vašom mapom stranica, možete upotrijebiti <a href="%d">funkciju za ispravljanje grešaka</a> kako bi dobili više informacija.

en: There was a problem while notifying %name%. <a href="%s" target="_blank">View result</a>
hr: Pojavio se problem pri obaviještavanju %name%. <a href="%s" target="_blank">Pogledaj rezultat</a>

en: It took %time% seconds to notify %name%, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
hr: Trebalo je %time% sekundi kako bi se obavijestio %name%,možda želite onemogućiti ovu mogućnost kako bi skratili vrijeme izgradnje.

en: %s was <b>successfully notified</b> about changes.
hr: %s je <b>uspješno obaviješten</b> o promjenama.

en: Search engines haven't been notified yet. Write a post to let them know about your sitemap.
hr: Tražilice još nisu obaviještene. Napišite objavu kako bi ih obavijestili o vašoj mapi stranica.

en: The URL to your sitemap index file is: <a href="%s">%s</a>.
hr: URL index datoteke vaše mape stranica je: <a href="%s">%s</a>.

en: There is still a sitemap.xml or sitemap.xml.gz file in your blog directory. Please delete them as no static files are used anymore or <a href="%s">try to delete them automatically</a>.
hr: U vašem blog direktoriju još uvijek se nalazi sitemap.xml ili sitemap.xml.gz datoteka. Obrišite ih jer se više ne koriste statične datoteke, ili ih <a href="%s">pokušajte obrisati automatski</a>.

en: Enable
hr: Uključi

en: Support Topics have been disabled. Enable them to see useful information regarding this plugin. No Ads or Spam!
hr: Forumske teme za podršku su onemogućene. Omogućite ih kako bi vidjeli korisne informacije o ovom dodatku. Bez oglasa ili spama!

en: No support topics available or an error occurred while fetching them.
hr: Nema dostupnih forumskih tema za podršku ili ili je dogodila greška pri dohvaćanju.

en: Disable
hr: Onemogući

en: Recent Support Topics / News
hr: Svježe teme za podršku / Vijesti

en: Result of the last ping, started on %date%.
hr: Rezultat zadnjeg pinga, započeto na  %date%.

en: Search engines haven't been notified yet
hr: Tražilice još nisu obaviještene,

en: Thanks for your support!
hr: Hvala na vašoj podršci!

en: Hide this list
hr: Sakrij ovaj popis

en: List of the donors
hr: Popis darovatelja

en: Recent Donations:
hr: Nedavne donacije:

en: My Sitemaps FAQ
hr: ČPP mapa stranica

en: Official Sitemaps FAQ
hr: Službena ČPP mapa stranica

en: Sitemaps Protocol
hr: Protokol mape stranica

en: Sitemap Resources:
hr: Resursi mapa stranica:

en: My Amazon Wish List
hr: Moja Amazon Lista želja

en: Donate with PayPal
hr: Doniraj s PayPalom

en: Report a Bug
hr: Prijavi grešku

en: Support Forum
hr: Podrška

en: Notify List
hr: Lista obavijesti

en: Help / FAQ
hr: Pomoć / ČPP

en: Suggest a Feature
hr: Predložite Opciju

en: Plugin Homepage
hr: Stranica dodatka

en: About this Plugin:
hr: Informacije o dodatku:

en: Your blog is currently blocking search engines! Visit the <a href="%s">Reading Settings</a> to change this.
hr: Vaš blog trenutno blokira tražilice! Posjetite <a href="%s">Postavke Čitanja</a> kako bi to promijenili.

en: Don't show this anymore
hr: Nemoj ovo više prikazivati

en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin some time ago. If it works and your are satisfied, why not <a href="%s">rate it</a> and <a href="%s">recommend it</a> to others? :-)
hr: Hvala na korištenju ovog dodatka! Instalirali ste ovaj dodatak prije nekog vremena. Ako radi ispravno i zadovoljni ste dodatkom, zašto ga ne bi <a href="%s">ocijenili</a> i <a href="%s">preporučili</a> drugima? :-)

en: No thanks, please don't bug me anymore!
hr: Ne hvala, nemoj me više gnjaviti!

en: Sure, but I already did!
hr: Hvala, ali već sam to napravio!

en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin over a month ago. If it works and you are satisfied with the results, isn't it worth at least a few dollar? <a href="%s">Donations</a> help me to continue support and development of this <i>free</i> software! <a href="%s">Sure, no problem!</a>
hr: Hvala na korištenju ovog dodatka! Instalirali ste ovaj dodatak prije nekog vremena. Ako radi ispravno i zadovoljni ste dodatkom, jeli vrijedan par dolara? <a href="%s">Doancije</a> mi pomažu u potvrdi i razvoju ovog <i>besplatnog</i> softvera! <a href="%s">Naravno, nema problema!</a>

en: Hide this notice
hr: Sakrij ovu obavijest

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
hr: Hvala lijepa na donaciji. Vi mi požete u daljnjem pružanju podrške i razvoju ovog dodatka i drugog besplatnog softvera!

en: Ping was executed, please see below for the result.
hr: Pin je poslan, ispod pogledajte rezultate.

en: All done!
hr: Gotovo!

en: The plugin is notifying the selected search engines about your main sitemap and all sub-sitemaps. This might take a minute or two.
hr: Dodatak obavještava odabrane tražilice o vašoj glavnoj mapi stranica i svim pod-mapama stranica. Ovo može potrajati par minuta.

en: Notify Search Engines about all sitemaps
hr: Obavijesti sve tražilice o mapama stranica

en: The old files were successfully deleted.
hr: Stare datoteke su uspješno obrisane.

en: The old files could NOT be deleted. Please use an FTP program and delete them by yourself.
hr: Stare datoteke NIJE moguće obrisati. Upotrijebite FTP program i sami ih obrišite.

en: The default configuration was restored.
hr: Izvorna konfiguracija je vraćena.

en: Error while saving pages
hr: Greška pri spremanju stranica

en: Pages saved
hr: Stranice spremljene

en: Error while saving options
hr: Greška pri spremanju opcija

en: Configuration updated
hr: Konfiguracija ažurirana

en: XML Sitemap Generator for WordPress
hr: XML Sitemap Generator za WordPress

en: Donate
hr: Doniraj

en: Support
hr: Podrška

en: FAQ
hr: ĆPP

en: Settings
hr: Postavke

en: Never
hr: Nikad

en: Yearly
hr: Godišnje

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Daily
hr: Dnevno

en: Hourly
hr: Satno

en: Always
hr: Uvijek

en: Uses the average comment count to calculate the priority
hr: Koristi prosječan broj komentara za računanje prioriteta

en: Comment Average
hr: Prosjek komentara

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
hr: Koristi broj komentara objave za računanje prioriteta

en: Comment Count
hr: Broj komentara
